EUOC City RaceSun 27/01/2008 18:50
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl    Name                      Club        AgeCla      Time    



Long - Open  (107)  Voided leg 6.2 km   30 C     

    1    Murray Strain             INT                    35:14    
    2    Nick Barrable             SYO                    35:51    
    3    Ray Ward                  ESOC                   36:53    
    4    Hector Haines             AIRE        M20        38:08    
    5    David Godfree             INT                    40:06    
    6    Markus Koenig             IND                    40:29    
    7    Simon Gardner             WAOC        M20        40:39    
    8    Alasdair McLeod           INVOC                  41:45    
    9    Tom Ryan                  ESOC                   41:56    
   10    Ross McLennan             FVO                    42:14    
   11    Stewart Caithness         TNS                    42:49    
   12    Steve Watkins             AIRE                   42:57    
   13    Ross Sanderson            AROS                   43:04    
   14    Stuart Thomson            FVO                    43:07    
   15    Duncan Grassie            GRAMP                  43:26    
   16    Jon Musgrave              MAROC                  43:44    
   16    Josh Beech                EBOR                   43:44    
   18    Ben Smith                 UDOC                   43:47    
   19    Jon Sjoholm               EUOC        M21        44:20    
   20    Evgueni Chepelin          GRAMP                  44:53    
   21    James Lyne                SOS         M20        45:19    
   22    Claire Ward               ESOC                   45:20    
   23    Martin Quirke             ESOC                   46:03    
   24    Jon Hollingdale           MOR                    46:04    
   24    James Bennettt            EUOC                   46:04    
   26    Donald Petrie             CLYDE                  46:46    
   27    Peter Lawrence            GRAMP                  47:21    
   28    David Alcock              AIRE                   47:27    
   29    Eddie Harwood             MOR                    47:32    
   30    Kieran Rocks              LVO                    47:51    
   31    Sarah Dunn                MAROC                  48:19    
   32    Richard Beattie           ESOC                   48:50    
   33    Matthew Halliday          OD                     49:13    
   34    John Tullie               RR                     49:50    
   35    Mark Wood                 ESOC                   49:59    
   36    Alice Leake               EBOR                   50:10    
   37    Matthew Burden            AIRE                   50:13    
   38    Walter Clark              ESOC                   50:18    
   39    Joanna Halliday           OD                     50:53    
   40    Maurice Calvert           AIRE                   51:00    
   41    Mark Sanderson            GRAMP       M21        51:39    
   42    Matthew Goode             UNOC                   52:00    
   43    Sarah-Jane Gaffney        SLOW                   52:05    
   44    Francis O'Reilly          FERMO       M20        52:06    
   45    Derek Allison             LOC                    52:31    
   46    Alex Machin               UDOC                   53:05    
   47    Mark Thomson              FWOC                   53:37    
   48    Brian Armstrong           FERMO       M20        54:17    
   49    Mike Garvin               SLOW                   54:26    
   50    Trevor Hoey               FVO                    54:41    
   51    Anthony Covey-Crump       HH                     55:18    
   52    Jack Wood                 AIRE        M20        55:46    
   53    Sarah Haines              AIRE        W45        56:27    
   54    Ronald Nolan              ESOC        M40        56:59    
   55    Rachel Scott              GRAMP                  57:41    
   56    Tony Carlyle              AIRE                   58:44    
   57    Mark Tarrant              UDOC                   59:23    
   58    Crawford Lindsay          ESOC                   59:28    
   59    Gerard Higgins            LVO                  1:01:13    
   60    Heather Phipps            AIRE                 1:01:30    
   61    Ben Thistlewood           EUOC                 1:01:58    
   62    Nev Myers                 EBOR                 1:02:41    
   63    Mark Hooker               ELO                  1:03:53    
   64    Janet Leake               EBOR                 1:05:13    
   65    Kerstin Leslie            UDOC                 1:05:38    
   66    Claire Allison            LOC                  1:07:05    
   67    Andy MacLeod              JOK                  1:11:46    
   68    Angela Dixon              TAY                  1:18:08    
   69    Helen Anthony             AIRE                 1:18:41    
   70    Henk van Rossum           AIRE                 1:20:10    

         Ben Goodacre              UNOC                      mp    
         David Frame               TAY                       mp    
         Andrew Dalgleish          ESOC                      mp    
         Chris Godfree             INT                       mp    
         James Prier               IND                       mp    
         Chris Burden              AIRE                      mp    
         Ales Drahokoupil          EUOC                      mp    
         Bruce Duncan              GRAMP                   disq    
         Brad Connor               FVO                     disq    
         Kris Smith                UNOC                    disq    
         Derek Fryer               LOC                     disq    
         Peter Murphy              INT                     disq    
         Les Dalgleish             ESOC                    disq    
         Rachel Prier              IND                     disq    
         Paul Turner               SELOC                   disq    
         Jon Cross                 FVO                     disq    
         Ian Hill                  AIRE                    disq    
         Kitty Bray                UDOC                    disq    
         Tom Bray                  UDOC                    disq    
         Liz Bridge                UDOC                    disq    
         Roger Scrutton            ESOC                    disq    
         Patrick Smyth             NATO                    disq    
         Steven Clelland           CLYDE                   disq    
         Heather Thomson           ESOC                    disq    
         Ian Turner                WCH                     disq    
         Colin Ledlie              INT                     disq    
         Phil Headford             CLARO                   disq    
         Martyn Broadest           AIRE                    disq    
         Oliver O'Brien            SLOW                    disq    
         Roger Coombs              MAROC                   disq    
         Sylvia MacLaren           ELO                     disq    
         Douglas Tullie            RR          M21         disq    
         Keith Dawson              INT                     disq    
         Becky Carlyle             AIRE        W21         disq    
         Hollie Orr                CLYDE       W20         disq    
         Andrew Tullie             RR          M20         disq    
         david Smyth               NATO                    disq    



Short - Open  (61)  Voided leg 4.1 km   23 C     

    1    Jamie Stevenson           FVO                    27:19    
    2    Julian Hall               FVO                    31:25    
    3    Craig Thomson             FVO                    32:30    
    4    Rebecca Roberts           SROC                   32:32    
    5    Luke Daines               EUOC                   32:39    
    6    Marsela McLeod            INVOC                  32:55    
    7    Jonathan Cochrane         MEROC       M21        33:36    
    8    Jane Halliday             OD                     34:12    
    9    Alan Halliday             OD                     34:38    
   10    Rachel Smirthwaite        EUOC                   34:51    
   11    Beccy Osborn              FVO                    35:44    
   12    Helena Nolan              ESOC                   36:13    
   13    Alexander Chepelin        GRAMP                  36:22    
   14    Rosalind Hussey           FERMO       W21        37:32    
   15    Ian McLean                SOLWAY                 37:55    
   16    Robin Strain              ELO                    39:16    
   17    Carol Edwards             TVOC                   39:28    
   18    Craig Nolan               ESOC                   39:59    
   19    Tin Lok Wong              UNOC                   40:48    
   20    Lucy Fryer                LOC         W20        41:01    
   21    Jason Hubert              IND                    41:14    
   22    Alison Fryer              LOC                    41:45    
   23    Isabel Urquhart           OD          W20        42:24    
   24    Richard Frickleton        IND                    42:29    
   25    John Myburgh              IND                    42:32    
   26    Alastair Lessells         ESOC                   42:56    
   27    Alison Oxley              FVO                    43:00    
   28    Hannah Parkinson          UDOC        W21        43:13    
   29    Wendy Carlyle             AIRE                   43:17    
   30    Richard Webb              INT                    43:37    
   31    Lisa Broadest             AIRE                   44:39    
   32    Sheila Strain             ELO                    45:07    
   33    Andrew Lindsay            ESOC                   46:22    
   34    Anthony Reilly            EUOC        M21        46:27    
   35    Terry O'Brien             ELO                    46:40    
   36    Margaret Dalgleish        ESOC                   46:50    
   37    Elaine Gillies            TAY                    46:54    
   38    Raphael Bleakley          IND                    46:56    
   39    Jennifer Murphy           INT                    48:56    
   40    Nicola Gardner            WAOC                   49:18    
   41    MarieClaire Shankland     IND                    50:17    
   42    Robert Findlay            ESOC                   52:01    
   43    Sarah Henry               UNOC                   52:02    
   44    Megan Qualey                                     53:05    
   45    Margaret Dearman          MOR                    55:19    
   46    James Allison             LOC                    55:55    
   47    Richard Fox               IND                    58:04    
   48    Katy Lessells             ESOC                   58:34    
   49    Malcolm Humphrey          HALO                   58:51    
   50    Stewart Allison           LOC                  1:02:00    
   51    Katherine Hill            AIRE                 1:05:31    
   52    Janet Clark               ESOC                 1:07:12    
   53    Heather Walton            SLOW        W45      1:08:25    
   54    Sue Lynch                 WCH                  1:15:01    
   55    Fran Humphrey             HALO                 1:18:06    
   56    Abi Wilson Cara  Mackenzi IND                  2:21:01    

         Anna Henry                UNOC                      mp    
         Amelia Petrie             CLYDE                     mp    
         Alexandra Watkins         AIRE                      mp    
         Elspeth Bleakley          IND                       mp    
         Duncan Coombs             MAROC       M21           mp    



Yellow  (2)                    0.7 km   10 C     

    1    Daniel Calvert            AIRE        M12         7:03    

         James Ackland             INT                       mp