White

Splits

1.500km

Pos Name Club Age Class Time
1 Jack Williamson & Conall Loftus IND M11 16:27
2 Paul Lancasterv& Ben Findley IND M11 23:05
3 Charlie &Robert & Wendy Farmer IND   24:20
4 Eilidh, Emily & Hilary Ferguson IND   31:15
5 Abbi Brindley & Daniel Lancaster IND   33:23
6 Georgia Williamson &Muirinn Loftus IND W10 43:17

Alphabet Challenge

Splits

7.500km 26 controls, limit 1 hour

Pos Name Club Age Class Score Time Points Penalty Controls, in order visited
1 Mark McLeod OUOC M18 260 54:58 260   D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H, N, R, B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X
2 Oliver O'Brien SLOW M21 260 57:22 260   C, L, F, S, X, D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H, N, R, B, I, O, U, Q
3 Robert Bloor INT M45 240 57:16 240   B, I, P, O, U, Q, L, F, S, X, D, W, K, J, E, Y, Z, T, V, M, G, H, N, R
4 Andy McLeod ESOC M55 240 57:44 240   B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X, D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H
5 Leslie Dalgleish ESOC M55 220 56:59 220   B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X, D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A
6 Colin Inverarity INT M55 200 59:22 200   A, G, H, N, R, B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X, D, W, P, K, J
7 Richard Webb INT M45 200 59:45 200   A, G, H, N, R, B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X, D, W, P, K, J
8 Pete Younger ELO M50 191 63:54 230 -39 E, Y, Z, T, V, M, A, G, H, N, R, B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X, D, W
9 Margaret Dalgleish ESOC W55 190 56:49 190   A, G, H, N, R, B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X, D, W, P, K
10 Robert Findlay ESOC M60 190 59:59 190   C, L, F, S, X, D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H
11 Chris McLeod ESOC W45 180 59:18 180   C, L, F, S, X, D, W, P, K, J, Y, Z, T, V, M, A, G, H
12 Jim Martin BAOC M35 170 55:02 170   D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H, N, R, B
13 Alistair Hindle INT M35 166 67:21 240 -74 B, I, O, U, Q, F, L, S, X, D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H, N
14 Nick Wiliamson IND M21 162 63:44 200 -38 C, L, F, S, X, D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H, B
15 Henry Marston SYO M60 160 58:43 160   E, T, Y, Z, V, M, A, G, H, N, B, I, O, U, Q, C
16 David Northcott ELO M50 150 50:52 150   D, W, P, K, J, E, Y, Z, T, V, M, A, G, H, N
17 Jonathan Ellis ESOC M21 143 65:42 200 -57 D, W, P, K, J, Z, T, V, M, A, G, H, N, R, B, I, O, U, Q, C
18 Colin Shearer IND M45 130 55:29 130   C, F, S, X, D, O, U, Q, M, A, G, H, B
19 Andrea Davison ESOC W21 130 58:02 130   C, L, F, S, X, D, W, P, K, J, E, Y, Z
20 Janet Clark ESOC W65 100 58:40 100   B, I, L, O, Q, C, F, S, X, D
21 Bill Gauld ESOC M75 100 59:45 100   Y, Z, T, V, A, G, H, N, R, B
22 Neil McMillan ELO M21 74 67:33 150 -76 A, G, N, R, B, I, O, U, Q, C, L, F, S, X, D

Score

Splits

3.500km 26 controls, limit 40minutes

Pos Name Club Age Class Score Time Points Penalty Controls, in order visited
1 Jane Ackland INT W45 260 30:38 260   E, Z, Y, X, T, D, R, S, U, V, W, P, O, L, F, I, G, K, H, J, A, B, M, N, Q, C
2 Graeme Ackland INT M45 260 32:12 260   E, Z, Y, X, Q, S, V, O, N, M, C, A, J, H, B, K, G, I, F, L, P, W, U, R, T, D
3 Terry O'Brien ELO M60 220 39:04 220   E, Y, Z, X, T, D, R, U, V, W, P, O, L, F, I, K, M, N, Q, C, B, A
4 Aurelia Houbert + 1 IND W8 156 40:12 160 -4 A, B, M, N, Q, O, P, W, V, U, S, R, X, T, D, C
5 Pat martson SYO W60 152 42:49 210 -58 A, J, H, K, G, I, F, L, P, O, S, U, R, N, M, Q, C, D, T, X, E
6 Sean & John Gardner IND M12 130 34:20 130   A, H, G, K, I, F, L, M, N, Q, B, C, D
7 Adam Clark ESOC M10 60 40:26 70 -10 C, M, N, K, B, A, E
8 Rudie Shearer +1 W3   50 32:33 50   A, B, C, D, T
9 Gillespie Family IND   44 45:18 150 -106 A, J, H, K, G, I, F, L, O, P, S, U, T, D, E
10 Jean-Claude Houbert IND M10 42 45:52 160 -118 C, D, T, X, R, S, U, V, W, O, P, L, F, I, K, B