Blue

...return to index

6.875km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1 Jessica Halliday OD W21 56:38
2 Simon Bradbury SYO M16 57:48
3 Chris Galloway INT M16 59:09
4 Hollie Orr EUOC W21 61:55
5 Rosalind Shepherd INVOC W16 64:25
6 Fiona Berrow FVO W21 64:41
6= Jessica Orr CLYDE W20 64:41
8 Robert Patterson CLYDE M16 64:46
9 David Smyth NATO M20 65:40
10 Alex Mccann MDOC M16 65:53
11 Mark Wood ESOC M40 66:38
12 Janine Inman FVO W21 66:46
13 Patrick Smyth NATO M50 67:17
14 David Sloan TAY M35 68:17
15 John Mckendrick STAG M40 68:30
16 Craig Nolan ESOC M16 68:52
17 David Frame TAY M50 69:05
18 Richard Speirs INT M50 69:18
19 Andrew Lindsay ESOC M16 69:47
20 David Downes WCOC M55 69:57
21 Max Carcas INT M40 70:19
22 Rona Molloy FVO W40 70:20
23 Margaret Mackenzie WCOC W50 70:39
24 Duncan Edmondson IND M40 71:02
25 Melvyn Perry AYROC M50 71:06
26 John Slater WCOC M35 71:26
27 Heather Houghton HOC W21 71:33
28 Sarah Tullie RR W18 71:41
29 Alastair Dunlop CLYDE M35 71:52
30 Fiona Forrest RR W35 71:55
31 Les Dalgleish ESOC M60 72:35
32 Chloe Haines AIRE W20 73:18
33 Steve Wilson CLYDE M45 73:43
34 Jason Simpson STAG M35 74:14
35 Rona Lindsay ESOC W16 74:22
36 Blair Young TINTO M50 74:34
37 Nigel Fawthrop ESOC M45 74:43
38 Phil Smithard KFO M60 75:00
39 Ian Peirce SARUM M65 75:02
40 Paul Caban INT M45 75:03
41 Mary Ross INT W35 75:24
42 John Mason MAROC M45 75:40
43 Helena Nolan ESOC W40 76:05
44 Charles Woodward AYROC M55 76:51
45 Finlay Ross ESOC M40 77:14
46 Gemma Richards ESOC W21 77:33
47 Derek Fryer LOC M55 78:11
48 Colin Ledlie INT M40 78:31
49 Jonathan Molloy FVO M40 78:43
50 Barry Houghton HOC M60 78:51
51 Graeme Ross INT M35 78:52
52 Benedict Bate ESOC M60 79:40
53 Arthur Boyt KERNO M70 80:00
54 Moira Chapman SYO M35 82:49
55 Ian Mclean SOLWAY M45 83:10
56 Christine Patterson CLYDE W50 83:22
57 David Allison STAG M45 83:24
58 Margaret Dalgleish ESOC W55 83:27
59 Gill Berrow ECKO W55 84:27
60 Ronald Nolan ESOC M40 85:17
61 Mehmet Karatay ESOC M21 86:02
62 Ewan Cameron INVOC M50 86:03
63 Joy Cameron INVOC W50 86:37
64 Katherine Kirk CLYDE W40 87:22
65 Stephen Round SELOC M55 88:01
66 David Ellison KFO M65 88:42
67 David Lane LINOC M55 88:55
67= Gerry Thomson STAG M50 88:55
69 Donald Grassie GRAMP M50 89:15
70 Andy Paterson CLYDE M40 90:05
71 Myra Mcadam STAG W21 90:24
72 Angela Dixon TAY W45 91:54
73 John Nixon CLYDE M50 92:45
74 Stephanie Moss ESOC W35 92:54
75 Ian Bentley & Michael Jenkins IND M21 93:34
76 Elaine Gillies TAY W45 93:43
77 David mc Neish CLYDE M35 95:55
78 Pete Younger ELO M55 95:56
79 Euan Mackenzie ESOC M45 97:45
80 Sheila Strain ELO W60 99:19
81 Melanie Bradley WCOC W45 102:44
82 Tricia Woodward AYROC W50 110:28
83 Robin Strain ELO M60 115:43
84 Nick Williamson ESOC M35 116:21
dnf Tor Hamilton ESOC W21  
dnf Helen Murray INT W45  
mp Lorimer MacKenzie ESOC M50 19:52
mp Jason Inman FVO M40 31:07
mp Martin Quirke ESOC M21 62:00
mp Robert Philp KFO M65 83:06
mp Barry Owen INT M60 84:06
mp Barry Veitch IND M35 85:26
mp Mark Thomson FVO M45 85:50
mp Roy Mcgregor SROC M40 89:15