Green

...return to index

4.275km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1 Jon Hollingdale JOK M45 34:57
2 Brian Armstrong FERMO M21 39:38
3 Steve Smirthwaite MOR M50 39:47
4 Terry O'brien STAG M50 40:38
5 Francis O'Reilly FERMO M21 41:11
6 Alexander Chepelin GRAMP M14 41:48
7 Dougie Condy AYROC M60 42:24
8 Ann Haley INT W45 42:48
9 Heather Hartman INT W40 42:49
10 Jane Ackland INT W45 43:22
11 Kenneth Daly INT M45 44:23
12 Claire Ward INT W21 44:27
12= Brad Connor FVO M40 44:27
14 Mark Haley INT M16 44:33
15 Frances Brown FVO W16 46:21
16 Patrick Bartlett INT M40 46:51
17 Pascal Lardet FVO M40 47:18
18 Karen Maxwell RR W16 47:30
19 Tim O'Donoghue SOLWAY M55 47:55
20 Ian Pyrah ESOC M65 48:36
21 Keith Dawson INT M50 49:13
22 Sarah Mcadam STAG W21 49:18
23 Jessica Mason MAROC W16 49:32
24 John Mclaren ESOC M65 50:56
25 Liam Dawsom IND M21 51:11
26 Hannah Bradley WCOC W16 52:11
27 Roger Jackson WCOC M60 52:46
28 Beccy Osborn FVO W35 52:57
29 Janice Nisbet ESOC W55 53:15
30 John Pullin LOC M60 53:31
31 Amelia Petrie CLYDE W50 54:09
32 Eileen Maxwell RR W45 54:23
33 Rhona Mcmillan MAROC W16 54:45
34 Marcia Bradbury SYO W50 54:48
35 Graham Haley INT M45 55:09
36 David Rosen SROC M55 55:14
37 Pauline Mcadam STAG W55 55:15
38 Peter Craig MAROC M65 56:50
39 Andy Duff ELO M45 57:26
40 Sally Lindsay ESOC W50 57:31
41 Nicola Gardner WAOC W55 58:07
42 Bill Gauld ESOC M75 58:55
43 Jim Morrison ESOC M55 60:39
44 Simon Firth ESOC M35 60:56
45 Martyn Pegg ELO M35 61:20
46 Kate Charles WCOC W40 61:35
47 Jamie Cunningham ESOC M14 61:38
48 Ronny Lardner INT M50 62:07
49 Juliet Bentley SROC W40 62:45
50 Heather Smithard KFO W60 63:21
51 Rachel Wilson CLYDE W40 63:24
52 Pat Squire INT M60 64:08
53 Jim Clark ESOC M70 64:11
54 Diana Mcclure LOC W60 64:47
55 Fiona Weir INT W40 64:55
56 Simon Moss ESOC M45 65:08
57 Rick Richardson TINTO M50 65:53
58 Andreas Wilhelm INT M40 66:19
59 Janet Leake EBOR W50 66:26
60 Jan Clenaghan SOLWAY W60 67:14
61 Carol Burnapp ECKO W40 67:45
62 Jane Carcas INT W40 68:25
63 Rachel Kirkland INT W35 68:32
64 Sylvie Guichard ESOC W40 68:33
65 Lesley Ward SYO W40 68:43
66 Stewart Durham AYROC M60 69:06
67 Miriam Rosen SROC W60 69:22
68 Janet Moxley TINTO W45 69:36
69 Brian Smith KFO M50 69:43
70 Neil Williams ESOC M50 69:50
71 Theresa Perry AYROC W50 70:21
72 William Hunter ESOC M50 71:38
73 Lucy Fryer LOC W21 71:46
74 Pauline Tryner SYO W35 72:07
75 Clare Williams ESOC W50 72:09
76 Gavin Williams ESOC M14 74:37
77 Lynn Easton CLYDE W35 74:45
78 Alan Bothwell TAY M50 76:42
79 Janet Clark ESOC W65 77:12
80 Anne Thom ESOC W60 77:27
81 John Topping IND M55 77:36
82 Mike BOWDEN NN M75 77:41
83 Liz Orr CLYDE W50 77:43
84 Christine Robinson SLOW W50 78:28
85 Xavier Fradera ESOC M40 79:20
86 Brian Miller ESOC M50 85:40
87 Pam Clelland AYROC W60 87:27
88 Sue Boyt KERNO W55 89:18
89 Margaret Lever NN W70 103:31
90 Sarah Dawson   W21 109:11
91 Ursula Oxburgh WAOC W75 134:14
mp William Bruce RR M55 59:32
mp Morag McIntyre INT W50 59:41
mp Stephen FINNEY TINTO M45 60:15
mp Moira Laws TAY W65 89:52