Position Name Club Age Class Time
1st Matthew Elkington OD M18 0:39
2nd Jamie Stevenson FVO M20 0:42
3rd= Alex Carcas INT M14 0:43
3rd= Alan Segar OD M35 0:43
3rd= Jonathan Albon Chig M21 0:43
3rd= Murray Strain INT M21 0:43
7th Martin Ward SYO M45 0:44
8th= Mike McIver LOC M21 0:45
8th= Ian Nixon AIRE M21 0:45
8th= Mark Nixon FVO M21 0:45
11th= Jack Wood AIRE M21 0:46
11th= Romualdas Stupelis HOC M21 0:46
11th= Will Rigg LOC M16 0:46
14th= Andrew Lindsay ESOC M18 0:47
14th= Chris Brand-Barker WCOC M21 0:47
14th= Carl Edmonds LOC M20 0:47
17th= Chris Galloway INT M18 0:48
17th= Marcus Pinker FVO M35 0:48
17th= Craig Nolan ESOC M18 0:48
17th= Tom Hemingway WAOC M16 0:48
21st= Todd Oates LOC M21 0:49
21st= David Robertson Clyde M45 0:49
21st= Ben Stevens AIRE M21 0:49
21st= Jack Benham Sarum M18 0:49
21st= Adam Bradbury SYO M20 0:49
26th= Matthew Galloway INT M16 0:50
26th= Chris Heppenstall LOC M21 0:50
26th= Tim Street AIRE M21 0:50
26th= Adam Bartlett LOC M16 0:50
26th= David Alcock AIRE M35 0:50
31st= Nick Barrable SYO M35 0:51
31st= Oli Johnson SYO M21 0:51
31st= William Gardner OD M20 0:51
31st= Mark Ford Chig M35 0:51
31st= Jonathan Rhys HOC M21 0:51
31st= Callum Pearson WCOC M18 0:51
31st= Matthew Blackley WCOC M14 0:51
31st= Roger Goddard FVO M35 0:51
39th= Harold Wyber CHIG M21 0:52
39th= Simon Martland EPOC M45 0:52
39th= Simon Gardner WAOC M35 0:52
39th= Thomas Wilson Clyde M16 0:52
39th= Ben Chesters Sarum M21 0:52
39th= Mike Musters WCH M45 0:52
39th= Joe Mercer AIRE M21 0:52
39th= Mark Saunders LOC M21 0:52
39th= Alasdair Pedley EPOC M14 0:52
39th= Jegor Kostylev INT M21 0:52
39th= William Pickles AIRE M18 0:52
39th= Jake Field SYO M16 0:52
51st= Mike Pedley EPOC M50 0:53
51st= James Allison LOC M16 0:53
51st= Aidan Smith SYO M18 0:53
51st= Zac Field SYO M18 0:53
51st= Benjamin Parkinson FVO M12 0:53
51st= Thomas Edmonds LOC M14 0:53
51st= Elias Jonsson Nydalen Skiklub M14 0:53
51st= Mark Jesson PFO M45 0:53
51st= Rachel Majumdar AIRE W21 0:53
51st= Al Powell AIRE M40 0:53
61st= Clive Hallett BOK M45 0:54
61st= Simon Ing WRE M35 0:54
61st= Rona Lindsay ESOC W18 0:54
61st= Jamie Hoyle PFO M16 0:54
61st= Robin Galloway INT M45 0:54
61st= Steven McHarg INT M21 0:54
61st= Colin Smith SYO M45 0:54
61st= Daniel Halliday OD M21 0:54
61st= Mark Bown BOK M21 0:54
61st= Lisa White Sarum W16 0:54
61st= Ruaridh Mon-Williams AIRE M14 0:54
61st= Robert Kelly AIRE M20 0:54
61st= Andy Clough WRE M55 0:54
74th= Rob Lee INT M50 0:55
74th= Max Carcas INT M40 0:55
74th= Robin Orr Clyde M50 0:55
74th= Harry Butt Sarum M16 0:55
74th= Sam Musters WCH M18 0:55
74th= John Marshall WAOC M40 0:55
74th= Ben Cooper LOC M14 0:55
74th= Kenneth Milton Clyde M40 0:55
74th= Paul Gaines BL M40 0:55
74th= Corinna Howorth PFO W14 0:55
74th= Riina Kuuselo OD W21 0:55
85th= Ian Marsden HH M35 0:56
85th= Frances Brown FVO W18 0:56
85th= Lucy Haines AIRE W14 0:56
85th= Alex Buck Sarum M14 0:56
85th= Andrew Dalgleish ESOC M21 0:56
85th= Kevin Fielding HH M40 0:56
85th= Rebecca Harding HH W21 0:56
85th= Martin Dean FVO M55 0:56
85th= Daniel Kotecky OD M18 0:56
85th= L?a Vercellotti Orientation Team Besan?on W21 0:56
85th= Dave Godfree INT M35 0:56
85th= Richard Guillaume SYO M21 0:56
85th= George Stevens AIRE M21 0:56
85th= Florence Haines AIRE W18 0:56
85th= Helen Bridle ESOC W21 0:56
85th= Simon Webb WCH M35 0:56
101st= Mark Mon-Williams AIRE M45 0:57
101st= Joe Woodley AIRE M16 0:57
101st= Michael Hallett BOK M16 0:57
101st= Nigel Fawthrop ESOC M45 0:57
101st= Julie Emmerson OD W16 0:57
101st= Lydia Lambert PFO W14 0:57
101st= Duncan White Sarum M12 0:57
101st= John Embrey HOC M50 0:57
101st= Tim Tett SYO M50 0:57
101st= Stephen Elkington OD M16 0:57
101st= Rupert Parkinson FVO M45 0:57
101st= Henriette Klovstad Chig W21 0:57
101st= David Sloan TAY M40 0:57
101st= Tessa Hill HOC W21 0:57
101st= Nicolas Gerard BOK M21 0:57
101st= Graeme Ross INT M35 0:57
101st= Grace Molloy FVO W12 0:57
101st= Arnis Saltums CLYDE M21 0:57
101st= Ben Hartman INT M21 0:57
120th= Mike Bickle WAOC M60 0:58
120th= Adrian Pickles AIRE M55 0:58
120th= George Simmons GO M18 0:58
120th= Hannah Goldswain PFO W14 0:58
120th= Zac Hudd BOK M12 0:58
120th= Lindsay Robertson Clyde W14 0:58
120th= Clive Richardson WRE M45 0:58
120th= Ian Maxwell RR M50 0:58
120th= Tom Horton HOC M35 0:58
120th= Jim Martin ESOC M35 0:58
120th= Beth Hanson HH W16 0:58
131st= Sophie Kirk OD W20 0:59
131st= Mairead Rocke SYO W21 0:59
131st= Bryony Harding HH W20 0:59
131st= Hollie Orr CLYDE W21 0:59
131st= James Nisbet SMOC M14 0:59
131st= Catherine Hemingway WAOC W14 0:59
131st= Clare Stansfield FVO W14 0:59
131st= Rob Baker SYO M21 0:59
131st= Matt Mardling WCH M40 0:59
131st= Thomas M'Caw HH M14 0:59
131st= Laura King AIRE W14 0:59
131st= Jack Caine LOC M14 0:59
131st= Steve Webb AIRE M50 0:59
131st= Lucy Butt Sarum W18 0:59
131st= Craig Storey WRE M50 0:59
131st= Alice Bedwell BOK W50 0:59
131st= Graeme Ackland INT M50 0:59
131st= Pete Gorvett SYO M60 0:59
131st= Dave Thomas WCH M50 0:59
131st= Hazel Dean FVO W45 0:59
131st= Kevin Harding HH M50 0:59
152nd= Roman Kotecky OD M60 1:00
152nd= Paul Caban INT M45 1:00
152nd= Katie Wright LOC W16 1:00
152nd= Maurice Hemingway WAOC M55 1:00
152nd= Rebecca Mon-Williams AIRE W45 1:00
152nd= Andy Simpson OD M35 1:00
152nd= James Williams EPOC M21 1:00
152nd= Mark White Sarum M50 1:00
152nd= David Bowman AIRE M35 1:00
152nd= Gary Longhurst FVO M50 1:00
152nd= Pippa Dakin SYO W14 1:00
152nd= Natalia Pereverzina HH W18 1:00
152nd= Stewart Allison LOC M14 1:00
152nd= Clare Baker SYO W21 1:00
152nd= Hanna Cleary-Hughes LOC W16 1:00
152nd= Heather Thomson ESOC W35 1:00
168th= Patrick McIver LOC M55 1:01
168th= Steve Parker WRE M40 1:01
168th= Jon Cross FVO M45 1:01
168th= David Eades INT M45 1:01
168th= Crawford Lindsay ESOC M55 1:01
168th= Mike Harrison WCOC M40 1:01
168th= Tony Feltbower OD M55 1:01
168th= Andrew Bradley WCOC M45 1:01
168th= Philip Jennings WCOC M16 1:01
168th= Patrick Walder Clyde M40 1:01
168th= Dick Spendlove EPOC M65 1:01
179th= Simon Froude AIRE M50 1:02
179th= Ryan Smith LOC M14 1:02
179th= Andrew Snell Sarum M35 1:02
179th= Peter Molloy FVO M10 1:02
179th= Paul Gebbett BOK M40 1:02
179th= Hanne Kinnunen BOK W21 1:02
179th= Lewis Robinson PFO M14 1:02
179th= Jeremy Wilde GO M55 1:02
179th= Jason Inman FVO M40 1:02
179th= Neil Crickmore SO M50 1:02
179th= Paul Taylor EPOC M45 1:02
179th= Katie Lowles WCOC W14 1:02
179th= Toby Fisher SMOC M35 1:02
179th= Terry Johnstone ESOC M45 1:02
179th= Freddie Carcas INT M14 1:02
179th= Charlotte Watson WCOC W20 1:02
195th= Kath McMillan HOC W21 1:03
195th= Dean Field SYO M45 1:03
195th= Owen Haigh Chig M14 1:03
195th= Jason Haigh Chig M40 1:03
195th= Nick Green GO M50 1:03
195th= Isak Jonsson NydalenSkiklub M12 1:03
195th= Brian Hughes HOC M65 1:03
195th= Sam Fielding HH M14 1:03
195th= Natalie Beadle LOC W16 1:03
195th= Lucy Wiegand SYO W40 1:03
195th= Ross McLennan FVO M21 1:03
195th= Ifor Powell BOK M40 1:03
195th= Paul Wright PFO M50 1:03
195th= Angus Dobson LOC M16 1:03
195th= James Ackland INT M14 1:03
195th= Alex Dribincevs SO M21 1:03
195th= Grahame Nicoll TAY M50 1:03
195th= Alan Honey BOK M50 1:03
195th= Daniel Spencer WCOC M12 1:03
195th= Jane Forrest BOK W21 1:03
195th= Jeff Butt Sarum M45 1:03
216th= Mike Stewart ESOC M50 1:04
216th= Sarah Haines AIRE W55 1:04
216th= Fiona Berrow FVO W21 1:04
216th= Heather Hartman INT W40 1:04
216th= Steve Wilson Clyde M45 1:04
216th= Chloe Haines AIRE W21 1:04
216th= Matt Hartland WCH M14 1:04
216th= John Nixon Clyde M50 1:04
216th= Richard Pownall SMOC M50 1:04
216th= Sarah Noot EPOC W40 1:04
216th= Barry Veitch RR M40 1:04
216th= Harry Scott LOC M12 1:04
216th= Fraser Purves FVO M40 1:04
216th= Heather Burrows LOC W21 1:04
230th= Laura Nicoll TAY W14 1:05
230th= Sharron Richardson WRE W35 1:05
230th= Toni O'Donovan OD W21 1:05
230th= Susan Ford HOC W21 1:05
230th= Lucy Hart ESOC W14 1:05
230th= David Spencer WCOC M40 1:05
230th= David Anderson TAY M45 1:05
230th= Rebekah Beadle LOC W45 1:05
230th= Steve Telford WCOC M45 1:05
230th= Kirsten Bell LOC W16 1:05
230th= John Leeson HOC M50 1:05
230th= Barry Houghton HOC M65 1:05
230th= Andy Hemsted HOC M60 1:05
230th= Jane Ackland INT W45 1:05
230th= Aimee Morse OD W16 1:05
245th= Andy Emmerson OD M55 1:06
245th= Alistair Hindle ESOC M40 1:06
245th= Simon Filmore LOC M55 1:06
245th= Chris McCartney OD M40 1:06
245th= Pauls Liepins AIRE M21 1:06
245th= Chloe Potter BOK W14 1:06
245th= Leon Foster AIRE M21 1:06
245th= Carys James SMOC W20 1:06
245th= Emily Garside WCH W21 1:06
245th= Sheila Carey OD W65 1:06
245th= Eric Brown HOC M60 1:06
245th= Kelvin Dawson WCH M35 1:06
245th= John Howell WCH M60 1:06
245th= Dave Downes WCOC M55 1:06
245th= Alistair Powell OD M21 1:06
245th= Sue Tuerena WRE W50 1:06
245th= Heather Wornham WCOC W18 1:06
245th= Paul Bradbury SYO M55 1:06
263rd= Ben Stansfield FVO M40 1:07
263rd= Sally Lindsay ESOC W55 1:07
263rd= Calum Urquhart INT M14 1:07
263rd= Amy Thompson WCH W21 1:07
263rd= Esther Logue EPOC W40 1:07
263rd= John Slater WCOC M40 1:07
263rd= Samuel Galloway INT M14 1:07
263rd= Andrew Kelly AIRE M50 1:07
263rd= Joyce Marshall AIRE W50 1:07
263rd= Colin Valentine WCOC M50 1:07
263rd= Sam Yates LOC M14 1:07
263rd= John Taylor WCOC M45 1:07
263rd= Catherine Wilson PFO W35 1:07
263rd= Rob Atkins HOC M21 1:07
263rd= Grant Carstairs TAY M55 1:07
263rd= Phil Hall Sarum M55 1:07
279th= Graham McIntyre INT M50 1:08
279th= Jackie Hallett BOK W55 1:08
279th= Steve Wilson PFO M35 1:08
279th= Pierre Lardet FVO M10 1:08
279th= Alex Kemp Clyde M35 1:08
279th= Cathy Tilbrook FVO W45 1:08
279th= Paul Jennings WCOC M45 1:08
279th= Peter Haines AIRE M55 1:08
279th= Ray Johnston WCOC M60 1:08
279th= Ian Marshall AIRE M50 1:08
279th= Niamh Hunter WCOC W12 1:08
279th= Katrina Hemingway WCOC W16 1:08
279th= Rebecca Hall PFO W12 1:08
279th= Ruth Jennings WCOC W14 1:08
279th= Graham Watson WCOC M50 1:08
279th= Brian Morris WRE M70 1:08
279th= Mike Bennett HH M55 1:08
279th= Ewart Scott ESOC M60 1:08
279th= Noah Howlett LOC M14 1:08
279th= Ken Daly INT M50 1:08
279th= Mike Thompson WCH M55 1:08
279th= Melanie Nicoll TAY W40 1:08
279th= Henry Webb WCH M10 1:08
302nd= Jackie Butt Sarum W45 1:09
302nd= Jamie Fawthrop ESOC M14 1:09
302nd= Tony Walker LOC M65 1:09
302nd= Ian Peirce Sarum M65 1:09
302nd= Josh M'Caw HH M12 1:09
302nd= Ann Haley INT W45 1:09
302nd= Alice Hodkinson WAOC W40 1:09
302nd= Jon Stromhylden Clyde M50 1:09
302nd= David Frame TAY M50 1:09
302nd= Colin Lynch SYO M40 1:09
302nd= Richard Tiley LOC M50 1:09
302nd= Derek Allison LOC M55 1:09
302nd= Elaine Gillies TAY W45 1:09
302nd= Joe Hudd BOK M10 1:09
302nd= Chris Mitchell PFO M21 1:09
302nd= Mark Chapman SYO M45 1:09
302nd= John Noblett WCOC M50 1:09
302nd= Gwyn Davies Sarum M55 1:09
302nd= Kostya Lutsenko Chig M35 1:09
302nd= Faisal Khursheed RR M14 1:09
322nd= Hannah Garside WCH W18 1:10
322nd= John Brammer WRE M50 1:10
322nd= Steve Buckley LOC M65 1:10
322nd= Mark Saunders BOK M50 1:10
322nd= Yasmin Field SYO W14 1:10
322nd= Martin Skinner WCOC M45 1:10
322nd= Richard Towler LOC M60 1:10
322nd= Roger Scrutton ESOC M65 1:10
322nd= Charlie Somers-Cocks LOC W50 1:10
322nd= Tony Callow WRE M45 1:10
322nd= Kate Charles WCOC W40 1:10
322nd= Claire Clarke LOC W21 1:10
322nd= Megan Bartlett LOC W14 1:10
335th= Pippa Carcas INT W10 1:11
335th= Roger Lott AIRE M60 1:11
335th= Karl Kingsman HOC M45 1:11
335th= Janet Rosen HH W55 1:11
335th= Malachy Buck LOC M16 1:11
335th= Keith Brown ESOC M50 1:11
335th= Agnese Baronina Clyde W20 1:11
335th= James Crawford GO M55 1:11
335th= Alan Halliday OD M55 1:11
344th= Mark Dyer BOK M60 1:12
344th= Keith Downing SMOC M55 1:12
344th= Keith Tonkin GO M50 1:12
344th= Peter Chapman SO M45 1:12
344th= Chris Emerson WCOC M55 1:12
344th= Jane Halliday OD W50 1:12
344th= Roger Thomas WCOC M50 1:12
344th= Angus Shaw ESOC M16 1:12
344th= Annie Brown AIRE W10 1:12
344th= Fiona Forrest RR W35 1:12
344th= Robert Brandon OD M60 1:12
344th= Richard Wilson LOC M55 1:12
344th= Matthew Whitby WCOC M14 1:12
344th= Heather Rogers OD W14 1:12
344th= Rachel Kirkland INT W40 1:12
359th= Helena Burrows LOC W60 1:13
359th= Peter Halling Clyde M60 1:13
359th= Mike Hampton OD M65 1:13
359th= Mary Ross INT W40 1:13
359th= Louise Longhurst FVO W45 1:13
359th= Tim Mulcahy WAOC M60 1:13
359th= Sacha Fisher SMOC W35 1:13
359th= Andrew Yeates WCH M50 1:13
359th= Dave Rose PFO M60 1:13
359th= Dave Kershaw ESOC M60 1:13
359th= Tony Carlyle AIRE M60 1:13
359th= Ewan Purves FVO M10 1:13
359th= Tony Maycraft Chig M50 1:13
359th= Jon Sutcliffe PFO M45 1:13
359th= Helen Ashton PFO W21 1:13
374th= Sarah Pedley EPOC W12 1:14
374th= Ian Ditchfield MV M55 1:14
374th= David Battison Sarum M65 1:14
374th= Richard Gardner OD M55 1:14
374th= Caroline Brammer WRE W45 1:14
374th= Emma Wilson Clyde W14 1:14
374th= Peter Guillaume SYO M60 1:14
374th= Carol McNeill LOC W65 1:14
374th= Tim Pribul Chig M60 1:14
374th= Tom Edelsten Chig M65 1:14
374th= John Franklin SYO M60 1:14
374th= Rob Brown LOC M21 1:14
386th= Alison Cunningham ESOC W45 1:15
386th= Janet Adams SYO W45 1:15
386th= Tom Dobra WAOC M20 1:15
386th= Alastair Dunlop Clyde M35 1:15
386th= Alison Harding HH W50 1:15
386th= Logan McIntyre INT M12 1:15
386th= Daisy Fletcher-Cooney LOC W14 1:15
386th= Nick Howlett LOC M45 1:15
386th= Jo Thompson WCH W21 1:15
386th= Peter Fawthrop ESOC M12 1:15
386th= Gareth Bryan-Jones FVO M65 1:15
386th= Jenny Bradley WCOC W14 1:15
386th= Michael Adams SYO M16 1:15
386th= Brian Yates ESOC M65 1:15
400th= Mary Barron LOC W14 1:16
400th= Tin Wong WAOC M21 1:16
400th= Ronan Sahni SYO M12 1:16
400th= Trevor Hoey FVO M45 1:16
400th= Ian Lowles WCOC M45 1:16
400th= Alan Rosen HH M55 1:16
400th= Gary Simmons GO M50 1:16
400th= Val Belton Clyde W55 1:16
400th= Marian White HOC W50 1:16
400th= Vanessa McMillan HH W21 1:16
400th= Dave Marr OD M60 1:16
400th= David Palmer BOK M65 1:16
400th= Mike Wood EPOC M70 1:16
400th= Louise Adams SYO W14 1:16
414th= Ange Jackson WCOC W35 1:17
414th= Fiona Newby LOC W12 1:17
414th= Kevin Booth PFO M45 1:17
414th= Les Dalgleish ESOC M60 1:17
414th= Susan Skinner WCOC W45 1:17
414th= Janice Nisbet ESOC W55 1:17
414th= Sophie Brown AIRE W40 1:17
414th= Martin Goddard Sarum M50 1:17
414th= Andrew Robinson PFO N/C M45 1:17
414th= Margaret Mackenzie WCOC W50 1:17
414th= Miles Gilleard AIRE M14 1:17
414th= Beth Clayton WCH W50 1:17
414th= Jen Leonard FVO W40 1:17
414th= Roger Garnett ESOC M60 1:17
414th= Christine Kiddier GO W60 1:17
414th= Adam Powell AIRE M10 1:17
414th= Ian Davidson Clyde M55 1:17
431st= Ben Parkinson LOC M12 1:18
431st= Judith Bell ESOC N/C W40 1:18
431st= Donald Smith TAY M60 1:18
431st= Maggie Scrugham ESOC W50 1:18
431st= Andrew Macpherson Clyde M45 1:18
431st= Ben Breeze WCOC M12 1:18
431st= Peter Langmaid HOC M40 1:18
431st= Margaret Dalgleish ESOC W60 1:18
431st= Mark Rowe ESOC M35 1:18
431st= Ian Pyrah ESOC M65 1:18
431st= Arun Sahni SYO M55 1:18
431st= Raymond Wren BL M65 1:18
431st= Dominic Dakin SYO M12 1:18
444th= Mike Baron SO M70 1:19
444th= Rachel Pocock WAOC W45 1:19
444th= Alistair Armitage ESOC M55 1:19
444th= Colin Best SYO M65 1:19
444th= Tony Richardson LOC M65 1:19
444th= Debbie Watson WCOC W50 1:19
444th= Ian Jackson ESOC M65 1:19
444th= Maria Jonsson Nydalen Skiklub W45 1:19
444th= Katy Dyer BOK W60 1:19
444th= Ruth Lockley HOC W60 1:19
444th= Keith Marsden HH M65 1:19
444th= John Robinson WCH M60 1:19
444th= Roger Maher SO M70 1:19
444th= Peter O'Hara ESOC M40 1:19
458th= Fiona Eades INT W10 1:20
458th= Craig Sloan TAY M10 1:20
458th= Kathryn Willis PFO W50 1:20
458th= Gemma Cairns-Smith WCH W14 1:20
458th= Lachlan Haigh CHIG M12 1:20
458th= Anne Stevenson ESOC W60 1:20
458th= Barry Owen INT M65 1:20
458th= Tony Duncan WCOC M65 1:20
458th= S?ren Jonsson Nydalen Skiklub M55 1:20
458th= Robert Farrington HOC M21 1:20
458th= Lindsey Bayles LOC W50 1:20
458th= Stephen Round SELOC M60 1:20
458th= Kirsty Owen INT W10 1:20
458th= Ronnie Nolan ESOC M45 1:20
458th= Derek Fryer LOC M55 1:20
458th= Ray Collins WCH M50 1:20
458th= Ian Byford HH M50 1:20
458th= Mark Garside WCH M50 1:20
476th= Richard Lewis WRE M60 1:21
476th= Ian Waghorn SO M45 1:21
476th= Mary Williams ESOC W60 1:21
476th= Julie Couch EPOC W50 1:21
476th= Sally Thomas BOK W65 1:21
476th= Kerstin Mitchell HOC W45 1:21
476th= Sue Carter Chig W40 1:21
476th= Jamie Goddard FVO M10 1:21
476th= Roger Jackson WCOC M65 1:21
476th= Howard Thomas BOK M65 1:21
476th= Peter Carey OD M65 1:21
476th= Pat Squire INT M65 1:21
476th= Roger Smith LOC M60 1:21
476th= Paul Hill WRE M45 1:21
476th= Howard Leslie WCOC M50 1:21
491st= Peter Jones AIRE M55 1:22
491st= Richard Rogers WCH M50 1:22
491st= Josie Stansfield FVO W40 1:22
491st= Hazel Waters WCH W60 1:22
491st= Fiona Weir INT W40 1:22
491st= Mike Fairburn PFO M70 1:22
491st= Trevor Simpson OD M70 1:22
491st= Peter Jones WRE M65 1:22
491st= Dorien James SMOC M50 1:22
491st= Christine Patterson Clyde W50 1:22
501st= Amanda Crawshaw EPOC W40 1:23
501st= Gill Brown LOC W55 1:23
501st= Jenny Jennings WCOC W45 1:23
501st= Laura Bayne HH W12 1:23
501st= Ian McCubbin TAY M55 1:23
501st= Bill Gauld ESOC M75 1:23
501st= Jenny Wren BL W60 1:23
501st= Colin Welch BOK M50 1:23
501st= Barry Elkington OD M55 1:23
501st= Dave Neild LOC M65 1:23
501st= Holly Stodgell WCH W10 1:23
501st= Alexander O'Donovan LOC M12 1:23
501st= Suzanne Humphries OD W45 1:23
501st= John Ward OD M65 1:23
501st= Siarlot Lloyd EPOC W18 1:23
501st= Lucy Wilson PFO W16 1:23
517th= Guy Seaman SYO M60 1:24
517th= Rona Molloy FVO W40 1:24
517th= Tom Crowther AIRE M75 1:24
517th= Rebecca Nisbet SMOC W12 1:24
517th= Caroline Potter BOK W50 1:24
517th= Rakesh Chandraker WAOC M50 1:24
517th= Mike Jones SMOC M55 1:24
517th= Steve Hardy SMOC M60 1:24
517th= David Heale HH M45 1:24
517th= Alice Campbell Chig W20 1:24
517th= Allan Williams WCH M40 1:24
528th= Catherine Williams WCH W35 1:25
528th= John Bowman OD M70 1:25
528th= Jim Morris GO M65 1:25
528th= Kay Hughes HOC W60 1:25
528th= Jean Lochhead EPOC W65 1:25
528th= Kate Skinner WCOC W14 1:25
528th= Helen Marsden HH W35 1:25
528th= Simon Cane LOC M65 1:25
528th= Adam Mardling WCH M10 1:25
528th= Michael Pearson WCOC M65 1:25
528th= Graham Lloyd EPOC M50 1:25
528th= Charlotte Storey WRE W16 1:25
540th= Rachel Fawthrop ESOC W45 1:26
540th= Kim Leslie WCOC W45 1:26
540th= John Bettinson LOC M70 1:26
540th= Fran Loots TAY W50 1:26
540th= Valerie Gilleard AIRE W50 1:26
540th= Gillian Rowan-Wilde PFO W65 1:26
540th= Dave Prentice TAY M65 1:26
540th= George Crawford-Smith PFO M65 1:26
540th= Andy Hannaford SO M55 1:26
540th= Steve Breeze WCOC M45 1:26
550th= Guy Goodair EPOC M75 1:27
550th= James Purves RR M55 1:27
550th= Barry McGowan HOC M65 1:27
550th= Alistair Tinto EPOC M45 1:27
550th= Pam Mitchell WCH W40 1:27
550th= Wendy Carlyle AIRE W55 1:27
550th= Hannah Bradley WCOC W18 1:27
550th= Colin Matheson FVO M55 1:27
550th= Lorna Eades INT W45 1:27
550th= Ruth Rhodes SO W70 1:27
550th= Marion Payne Bird GO W50 1:27
561st= Peter Nicholls GO M55 1:28
561st= Adam Bennett HH M21 1:28
561st= Elizabeth Hindle LOC W55 1:28
561st= Harry Dearden LOC M12 1:28
561st= Eleanor Pyrah ESOC W65 1:28
561st= Jackie Chapman LOC W50 1:28
561st= Dawn Goddard FVO W45 1:28
561st= Heather Haskins Sarum W50 1:28
561st= Bob Forster LOC M65 1:28
561st= Helen Pedley EPOC W50 1:28
571st= Jane Anderson TAY W45 1:29
571st= Ben Brown ESOC M12 1:29
571st= Alison Sharp SO W55 1:29
571st= Peggy Purves FVO W40 1:29
571st= Rachel Brown ESOC W10 1:29
571st= Adam Leaf HH M50 1:29
571st= Rachel Wilson Clyde W45 1:29
571st= Lizzie Stansfield FVO W10 1:29
571st= Andy Ellis PFO M50 1:29
580th= Calum & Tracey Murray RR 1:30
580th= Damian Brennan Chig M21 1:30
580th= Liz Phillips OD W45 1:30
580th= Freya Askham SMOC W35 1:30
580th= Robin Purves FVO M10 1:30
580th= Angela Dixon TAY W45 1:30
586th= Adrian Bailey HOC M45 1:31
586th= Jane Carcas INT W45 1:31
586th= Ian Couch EPOC M65 1:31
586th= Marie Claire Shankland FVO W45 1:31
586th= Jon Eaton WCOC M50 1:31
586th= Lesley Brown HOC W60 1:31
592nd= Mairi Eades INT W12 1:32
592nd= Debra Hoyle PFO W40 1:32
592nd= Perrine Ponthenier Clyde W21 1:32
592nd= Alex Mitchell HOC M10 1:32
592nd= Ann Smith LOC W60 1:32
592nd= Fred Ainsworth HOC M60 1:32
598th= Aimee Darley GO W10 1:33
598th= Lynne Thomas WCOC W40 1:33
598th= Brian Shaw SYO M70 1:33
598th= Dave Fenwick WCOC M65 1:33
598th= Fiona Findlay ESOC W60 1:33
598th= Jill Dickinson WCH N/C W40 1:33
604th= Joe Field SYO M12 1:34
604th= Bridget Khursheed RR W45 1:34
604th= Janet Clark ESOC W70 1:34
604th= Robert Findlay ESOC M60 1:34
604th= Fiona Hendrie FVO W50 1:34
609th= Alice Wilson Clyde W10 1:35
609th= Richard Payne EPOC M60 1:35
609th= Hedley Calderbank HH M60 1:35
609th= Edward Low WAOC M10 1:35
609th= Anne Burbidge WCOC W50 1:35
609th= Paul Warwick-Munday Chig M45 1:35
609th= Linda Hayles EPOC W55 1:35
609th= Ian Cooper SYO M60 1:35
617th= Angela Darley GO W35 1:36
617th= Carolyn Marr OD W65 1:36
617th= Nick Jones AIRE M55 1:36
617th= Holly Craig WCH W10 1:36
621st= Wendy Crawford-Smith PFO W65 1:37
621st= Jan Clenaghan SOLWAY W60 1:37
621st= Ted Finch FVO M60 1:37
621st= Gill Ross AIRE W60 1:37
625th= Julie Nokes WCH W50 1:38
625th= Val Finch FVO W60 1:38
625th= Jen Hudd BOK W45 1:38
625th= Tracy Craig WCH W45 1:38
629th= Helen Neild LOC W65 1:39
629th= Robin Campbell Chig M75 1:39
629th= Roger Moulding HH M65 1:39
632nd= Jim Paker SO M65 1:40
632nd= Yousuf Khursheed RR M12 1:40
632nd= Claire Macpherson Clyde W21 1:40
632nd= Gary Tonner Chig M45 1:40
632nd= Judith Pate 1:40
632nd= Karen Blackburn BL W65 1:40
632nd= Paul Wilson SO M50 1:40
632nd= Neil Croasdell EPOC M60 1:40
632nd= Sarah Chaudhri WCOC W50 1:40
641st= Helen Hampton Chig W45 1:41
641st= Anne Wilson LOC W60 1:41
641st= Mark Holliday FVO M55 1:41
641st= Diane Jacks WRE W40 1:41
641st= Andrew Waters WCH M60 1:41
646th= Brian Miller ESOC M55 1:42
646th= Leslie Hooper SO M70 1:42
646th= Selwyn Wright LOC M55 1:42
649th= Christine Collins WCH W45 1:43
649th= Helen Nisbet SMOC W50 1:43
649th= Jim Clark ESOC M75 1:43
652nd= Jim Mitchell PFO M70 1:44
652nd= Maureen Brown FVO W65 1:44
654th= Colin Spears HOC M75 1:45
654th= John Middler OD M60 1:45
654th= Chris Whitby WCOC M45 1:45
654th= Jill Leventon WRE W60 1:45
658th= Alison Yeates WCH W45 1:46
658th= Neil McMillan ELO M21 1:46
658th= Anne Palmer BOK W60 1:46
658th= John Pullin LOC M60 1:46
658th= Liz Orr Clyde W50 1:46
658th= Rosie Shaw SMOC W60 1:46
664th= Debbie Charlton SMOC W50 1:47
664th= Jill Emmerson OD W45 1:47
666th= Charlotte Cairns-Smith WCH W10 1:48
666th= Trina Rogerson ELO W60 1:48
666th= John Shaw SMOC M60 1:48
669th= Judith Filmore LOC W55 1:49
669th= Judith Goodair EPOC W70 1:49
669th= Sue Bicknell OD W65 1:49
669th= Charlotte Thornton Sarum W65 1:49
669th= Sally Rollo SOLWAY W60 1:49
674th Karen Vines SMOC W40 1:50
675th= Mo Chapman SYO W40 1:51
675th= Robert Dove SMOC M65 1:51
675th= Mark Kassyk ESOC M55 1:51
675th= Donald Macleod FVO M70 1:51
679th= Bridget Hooper SO W65 1:52
679th= John Anderson TAY M60 1:52
681st= Derek Turner WRE M70 1:53
681st= Louisa Brammer WRE W10 1:53
683rd= Anne Thom ESOC W60 1:54
683rd= Monika Cooper SYO W65 1:54
683rd= Hilary Simpson OD W70 1:54
686th= Karin Kirk OD W65 1:56
686th= Susan Campbell Chig W45 1:56
686th= Richard Thornton Sarum M65 1:56
689th Maebh Logue EPOC W8 1:57
690th Nicola Gardner WAOC W55 1:58
691st Diane McClure LOC W60 1:59
692nd= Lizzie White HOC W21 2:00
692nd= Ann Harris SMOC W55 2:00
694th= Fred Ross AIRE M65 2:01
694th= Susan Parker SO W70 2:01
694th= Jenny Nicholls GO W55 2:01
697th Doug Peel WCH M75 2:02
698th Freda Peirce Sarum W70 2:03
699th= Heather Bayne HH N/C W40 2:05
699th= William Storey WRE M18 2:05
701st Bill Stevenson ESOC M60 2:06
702nd= Thomas McKenna LOC M12 2:08
702nd= Pam Hemingway WAOC W50 2:08
704th= Hamish Willis PFO M55 2:10
704th= Phil Kirk OD M55 2:10
704th= Noreen Turner WRE W70 2:10
707th Sue Williams WCH W21 2:12
708th Margaret Buckley LOC W65 2:13
709th= Penny Hemsted HOC W70 2:16
709th= Hally Hardie WAOC M70 2:16
711th= Paulette Noot EPOC W70 2:17
711th= Rosie Field SYO W45 2:17
711th= Julie Warwick-Munday Chig W50 2:17
711th= Susan Marsden HH W65 2:17
715th Alison Sloman HOC W75 2:19
716th Caitlin Campbell Chig W18 2:23
717th= Neil Harwood GO M60 2:25
717th= Gary Langston WCH M70 2:25
719th Pauline Rosser SYO W60 2:26
720th Mike Atherton LOC M70 2:32
721st Kirsteen Kershaw ESOC W65 2:35
722nd Ros James SMOC W50 2:38
723rd Simon Firth ESOC N/C M35 2:40
724th Rebecca Lloyd EPOC W45 2:48
725th= Elizabeth Urquhart OD W55 2:49
725th= Susan Findlay-Robinson WCH N/C W55 2:49
727th Callum McIntyre + 1 INT N/C M14 2:52
728th Gordon Neilson ESOC M55 2:53
729th= Jake Powell AIRE M7 2:54
729th= Megan Brown ESOC W10 2:54
731st Jane Payne EPOC W60 3:06
732nd Alan Heppenstall LOC M70 3:07
733rd Anne Jones WCH W55 3:16
734th Suzette Spears HOC W70 3:19
735th Ruby Campbell Chig W75 3:29
736th Melinda Riley SYO W50 4:38