Results for R1 - Denny - WRE & btoSOUL6 - 21-Jul-2018 - Course 2

Results for R1 - Denny - WRE & btoSOUL6 - 21-Jul-2018 - Course 2

...return to index

Course 2 - Results

3.1km 40m

Pos No. Name Club/Country Age Class Class Time Behind
1st 61 Maja Alm Danish National Team (DEN) W21 Women Elite 11:31  
2nd 91 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL (NOR) W21 Women Elite 12:33 +1:02
3rd 124 Marika Teini SK Pohjantähti (FIN) W21 Women Elite 12:35 +1:04
4th 7 Alice Leake AIRE (GBR) W21 Women Elite 12:43 +1:12
5th 120 Sigrid Alexandersen NTNUI Orientering (NOR) W21 Women Elite 12:47 +1:16
6th 47 Kristine Fjellanger VAREGG (NOR) W21 Women Elite 12:58 +1:27
7th 92 Ursula Kadan OC Fürstenfeld (AUT) W21 Women Elite 13:06 +1:35
8th 8 Charlotte Ward HALO (GBR) W21 Women Elite 13:11 +1:40
9th 157 Roger Goddard FVO (GBR) M40 MV 13:31 +2:00
10th 64 Amanda Falck Weber Danish National Team (DEN) W21 Women Elite 13:34 +2:03
11th 25 Jon Hollingdale MOR (GBR) M55 MV 13:37 +2:06
12th 63 Caroline Gjøtterup Danish National Team (DEN) W21 Women Elite 13:39 +2:08
13th= 23 Laura Robertson ESOC (NZL) W21 Women Elite 13:46 +2:15
13th= 159 Claire Ward INT (GBR) W40 Women Elite 13:46 +2:15
15th 20 Kirstin Maxwell RR (SCO) W21 Women Elite 13:52 +2:21
16th 126 Charlotte Watson WCOC (ENG) W21 Women Elite 14:14 +2:43
17th 37 Lone Karin Brochmann Bækkelagets SK (NOR) W21 Women Elite 14:15 +2:44
18th 203 Megan Keith INVOC (GBR) W16 Women Elite 14:29 +2:58
19th 27 Duncan Harris DEE (GBR) M50 MV 14:43 +3:12
20th 90 Magdalena Cermakova TJ Slovan Luhacovice (CZE) W21 Women Elite 14:49 +3:18
21st 138 David Robertson CLYDE (GBR) M50 MV 14:55 +3:24
22nd 36 Mai Watson Bækkelaget (NOR) W21 Women Elite 15:24 +3:53
23rd 209 John McKendrick STAG (GBR) M45 MV 15:34 +4:03
24th 207 Rupert Parkinson FVO (GBR) M50 MV 15:46 +4:15
25th 82 Paul Caban INT (GBR) M50 MV 15:57 +4:26
26th 171 Max Carcas INT (SCO) M50 MV 16:09 +4:38
27th 99 Bryony Harding AIRE (GBR) W21 Women Elite 16:17 +4:46
28th 77 Helen Bridle Esoc (GBR) W35 Women Elite 16:19 +4:48
29th 164 Madara Brice EUOC (SCO) W21 Women Elite 16:25 +4:54
30th 42 Mairi Eades INT (GBR) W18 Women Elite 16:42 +5:11
31st 95 Mark Wood ESOC (SCO) M50 MV 17:01 +5:30
32nd 133 Alan Irving WCOC (GBR) M50 MV 17:02 +5:31
33rd 97 Mairi Weir MOR (GBR) W18 Women Elite 17:05 +5:34
34th 44 Alison Campbell BASOC (GBR) W21 Women Elite 17:20 +5:49
35th 56 Terry Johnstone ESOC (GBR) M50 MV 17:31 +6:00
36th 123 John Marshall CLYDE (NZL) M45 MV 18:00 +6:29
37th 102 Kevin Holliday INVOC (GBR) M50 MV 18:04 +6:33
38th 41 Lorna Eades INT (GBR) W50 Women Elite 18:28 +6:57
39th 140 Lindsay Robertson EUOC (GBR) W20 Women Elite 18:42 +7:11
40th 100 Marsela McLeod INVOC (GBR) W50 Women Elite 18:44 +7:13
41st 117 Chloë Cracknell SUFFOC (GBR) W18 Women Elite 19:02 +7:31
42nd 22 Rachel Kirkland INT (SCO) W45 Women Elite 19:07 +7:36
43rd 34 Andrew Paterson CLYDE (GBR) M50 MV 19:08 +7:37
44th 115 Laura Escolà Montsant (ESP) W21 Women Elite 19:27 +7:56
45th 40 Laura Hendrie FVO (SCO) W21 Women Elite 20:25 +8:54
46th 13 Nick Langley CLYDE (GBR) M45 MV 20:41 +9:10
47th 202 Lydia Blythe EUOC (GBR) W20 Women Elite 29:04 +17:33
  125 Rebecca Dal Bon SLOW (GBR) W21 Women Elite m10