Results for R3 - Grangemouth - WRE - 22-Jul-2018 - Course 2

...return to index

Course 2 - Results

3.3km 5m

Pos No. Name Club/Country Age Class Class Time Behind
1st 61 Maja Alm Danish National Team (DEN) W21 Women Elite 12:07  
2nd 120 Sigrid Alexandersen NTNUI Orientering (NOR) W21 Women Elite 12:51 +0:44
3rd 7 Alice Leake AIRE (GBR) W21 Women Elite 13:09 +1:02
4th= 91 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL (NOR) W21 Women Elite 13:13 +1:06
4th= 124 Marika Teini SK Pohjantähti (FIN) W21 Women Elite 13:13 +1:06
6th= 63 Caroline Gjøtterup Danish National Team (DEN) W21 Women Elite 13:19 +1:12
6th= 92 Ursula Kadan OC Fürstenfeld (AUT) W21 Women Elite 13:19 +1:12
8th 64 Amanda Falck Weber Danish National Team (DEN) W21 Women Elite 13:29 +1:22
9th 47 Kristine Fjellanger VAREGG (NOR) W21 Women Elite 13:35 +1:28
10th 8 Charlotte Ward HALO (GBR) W21 Women Elite 13:49 +1:42
11th 23 Laura Robertson ESOC (NZL) W21 Women Elite 13:56 +1:49
12th 159 Claire Ward INT (GBR) W40 Women Elite 14:00 +1:53
13th 37 Lone Karin Brochmann Bækkelagets SK (NOR) W21 Women Elite 14:01 +1:54
14th 157 Roger Goddard FVO (GBR) M40 MV 14:14 +2:07
15th 126 Charlotte Watson WCOC (ENG) W21 Women Elite 14:15 +2:08
16th 25 Jon Hollingdale MOR (GBR) M55 MV 14:17 +2:10
17th 20 Kirstin Maxwell RR (SCO) W21 Women Elite 14:28 +2:21
18th 222 Jon Cross FVO (GBR) M50 MV 14:30 +2:23
19th= 220 Mark Johnston FVO (GBR) M45 MV 14:40 +2:33
19th= 36 Mai Watson Bækkelaget (NOR) W21 Women Elite 14:40 +2:33
21st 138 David Robertson CLYDE (GBR) M50 MV 14:47 +2:40
22nd 27 Duncan Harris DEE (GBR) M50 MV 14:48 +2:41
23rd 90 Magdalena Cermakova TJ Slovan Luhacovice (CZE) W21 Women Elite 15:10 +3:03
24th 142 Rolf Flueckiger OLV Hindelbank (SUI) M50 MV 15:48 +3:41
25th 140 Lindsay Robertson EUOC (GBR) W20 Women Elite 15:57 +3:50
26th 56 Terry Johnstone ESOC (GBR) M50 MV 16:16 +4:09
27th= 77 Helen Bridle Esoc (GBR) W35 Women Elite 16:20 +4:13
27th= 42 Mairi Eades INT (GBR) W18 Women Elite 16:20 +4:13
29th 99 Bryony Harding AIRE (GBR) W21 Women Elite 16:43 +4:36
30th 125 Rebecca Dal Bon SLOW (GBR) W21 Women Elite 17:10 +5:03
31st 133 Alan Irving WCOC (GBR) M50 MV 17:25 +5:18
32nd 44 Alison Campbell BASOC (GBR) W21 Women Elite 17:31 +5:24
33rd 164 Madara Brice EUOC (SCO) W21 Women Elite 17:43 +5:36
34th 97 Mairi Weir MOR (GBR) W18 Women Elite 17:53 +5:46
35th 95 Mark Wood ESOC (SCO) M50 MV 18:02 +5:55
36th 102 Kevin Holliday INVOC (GBR) M50 MV 18:38 +6:31
37th 22 Rachel Kirkland INT (SCO) W45 Women Elite 19:19 +7:12
38th 13 Nick Langley CLYDE (GBR) M45 MV 19:23 +7:16
39th 41 Lorna Eades INT (GBR) W50 Women Elite 19:57 +7:50
40th 117 Chloë Cracknell SUFFOC (GBR) W18 Women Elite 20:22 +8:15
41st 40 Laura Hendrie FVO (SCO) W21 Women Elite 20:51 +8:44
42nd 34 Andrew Paterson CLYDE (GBR) M50 MV 21:11 +9:04
43rd 212 Gitte Karlshoi Danish National Team (DEN)   Women Elite 29:42 +17:35
44th 150 Ailsa O'Donoghue SOLWAY (GBR) W20 Women Elite 29:59 +17:52
  115 Laura Escolà Montsant (ESP) W21 Women Elite m15