Stage Results for ELTC - North Berwick Triathlon - 13-May-2018 - All - 1_Swim

...return to index

All - 1_Swim

Pos No. Name Class Time Behind Local Junior
1st 5 Brendan HOWARD Male 00:03:34      
2nd 6 Cian WOODSEND Male 00:03:45 +00:00:11    
3rd 4 Chris DIXON Male 00:03:49 +00:00:15    
4th 3 Winning Warners Team 00:03:50 +00:00:16   J
5th 9 Kirsty ODDS Female 00:03:55 +00:00:21    
6th 8 Mark GORDON Male 00:03:59 +00:00:25    
7th 10 Flosslak Team 00:04:02 +00:00:28 E J
8th 2 Ding and Dong Team 00:04:09 +00:00:35   J
9th 25 David VEITCH Male 00:04:20 +00:00:46    
10th 7 Rory THIRD Male 00:04:22 +00:00:48    
11th 11 Eilidh GOODALL Female 00:04:25 +00:00:51 E  
12th 16 Harry BOWLES Male 00:04:34 +00:01:00    
13th= 21 Saskia DRIJVER-HEADLEY Female 00:04:37 +00:01:03 E  
13th= 30 Isabella ARCHIBALD Female 00:04:37 +00:01:03    
15th= 66 Rocket Speed Team 00:04:41 +00:01:07 E J
15th= 40 Killer Wales Team 00:04:41 +00:01:07 E J
15th= 15 Rose PROUDLER Female 00:04:41 +00:01:07    
18th= 22 John YOUNG Male 00:04:43 +00:01:09    
18th= 23 Allan DUNBAR Male 00:04:43 +00:01:09    
20th 47 Tim MACDONALD Male 00:04:45 +00:01:11    
21st 12 Aleksandra GAJDEL Female 00:04:47 +00:01:13    
22nd 20 Piggle Paddle Team 00:04:49 +00:01:15   J
23rd= 28 Wonder Woods Team 00:04:52 +00:01:18   J
23rd= 36 Julie FLETCHER Female 00:04:52 +00:01:18    
25th 32 Ronnie PETRIE Male 00:04:53 +00:01:19    
26th 18 Joanne HENDRY Female 00:04:54 +00:01:20    
27th 19 Magical Unicorns Team 00:05:05 +00:01:31   J
28th= 41 Edgar CRASSIER Male 00:05:06 +00:01:32    
28th= 14 Catriona KYLE Female 00:05:06 +00:01:32    
30th 52 Kathi KAESEHAGE Female 00:05:07 +00:01:33    
31st 53 Kevin STIRLING Male 00:05:08 +00:01:34    
32nd 34 Liz WOODSEND Female 00:05:09 +00:01:35    
33rd= 51 Zoe LOVELL Female 00:05:10 +00:01:36 E  
33rd= 27 Sarah MITCHELL Female 00:05:10 +00:01:36    
35th 58 Genevieve MCMAHON Female 00:05:13 +00:01:39    
36th= 33 Michael MCKAY Male 00:05:14 +00:01:40    
36th= 55 Adam POLNAY Male 00:05:14 +00:01:40    
38th 46 Ross LANE Male 00:05:16 +00:01:42    
39th= 50 Claudia WELLWOOD Female 00:05:20 +00:01:46 E  
39th= 57 Jenny BOYLE Female 00:05:20 +00:01:46    
41st= 24 Iain KIRKPATRICK Male 00:05:21 +00:01:47    
41st= 75 Lisa MACDONALD Female 00:05:21 +00:01:47    
43rd 74 Chloe FLETCHER Female 00:05:22 +00:01:48    
44th= 13 Eve HARLEY Female 00:05:23 +00:01:49 E  
44th= 44 Mansel FLETCHER Male 00:05:23 +00:01:49    
46th 48 Ian ROWLAND Male 00:05:29 +00:01:55    
47th= 87 John WATT Male 00:05:30 +00:01:56    
47th= 45 Graham JOHNSTONE Male 00:05:30 +00:01:56    
49th 26 Jemma BEATTIE Female 00:05:31 +00:01:57    
50th 78 Linzi MORROW Female 00:05:32 +00:01:58    
51st 56 Iain MERCER Male 00:05:33 +00:01:59    
52nd 54 Jonathan MIDGLEY Male 00:05:37 +00:02:03    
53rd 96 Graham PROBERT Male 00:05:38 +00:02:04 E  
54th 91 Sonja MITCHELL Female 00:05:43 +00:02:09    
55th 63 Deborah WARNER Female 00:05:44 +00:02:10    
56th 80 Mark STOTHART Male 00:05:45 +00:02:11    
57th 81 Andrew INNES Male 00:05:46 +00:02:12    
58th 65 Sievwrights Team 00:05:48 +00:02:14   J
59th= 67 Susanne FOX Female 00:05:52 +00:02:18    
59th= 116 The Absolute Beginners Team 00:05:52 +00:02:18 E J
59th= 59 Fiona WINTERS Female 00:05:52 +00:02:18    
62nd 85 Jonathan ROSS Male 00:05:56 +00:02:22    
63rd 68 Heulwen HARDIE Female 00:05:57 +00:02:23    
64th 77 Faye MORGAN Female 00:05:58 +00:02:24    
65th 86 Michael STALKER Male 00:05:59 +00:02:25    
66th= 106 David WOODS Male 00:06:00 +00:02:26    
66th= 89 Mark FRY Male 00:06:00 +00:02:26    
68th= 69 Roz HEWITSON Female 00:06:01 +00:02:27    
68th= 94 Eilidh SMITH Female 00:06:01 +00:02:27    
70th= 70 Emma ALLAN-BROWN Female 00:06:06 +00:02:32    
70th= 62 Trudy WALLS Female 00:06:06 +00:02:32    
72nd 93 Burnet Bullets Team 00:06:08 +00:02:34   J
73rd 29 Team Green Team 00:06:11 +00:02:37   J
74th 43 Team Injured Hopefuls Team 00:06:13 +00:02:39    
75th= 76 Laura MERCER Female 00:06:14 +00:02:40    
75th= 73 Carol COOKE Female 00:06:14 +00:02:40 E  
77th 92 Ciara MITCHELL Female 00:06:17 +00:02:43    
78th 83 Jonathan MEASON Male 00:06:22 +00:02:48    
79th= 109 Team PopStar Team 00:06:23 +00:02:49   J
79th= 38 Ruth MCKELVIE Female 00:06:23 +00:02:49    
81st 90 Claire MACKENZIE Female 00:06:30 +00:02:56 E  
82nd 107 George HOPE Male 00:06:38 +00:03:04    
83rd 131 Andrew BROWN Male 00:06:41 +00:03:07    
84th 71 Fee ANDREWS Female 00:06:42 +00:03:08 E  
85th 103 John IRVINE Male 00:06:44 +00:03:10 E  
86th 60 Justyna KONEWKA Female 00:06:47 +00:03:13    
87th 102 Lesley MARSHALL Female 00:06:49 +00:03:15 E  
88th 98 Nick MCLEOD Male 00:06:51 +00:03:17    
89th= 125 Snoddys Team 00:06:52 +00:03:18   J
89th= 99 Kevin CUMMINGS Male 00:06:52 +00:03:18    
91st 101 Marmion Falcons Team 00:06:56 +00:03:22 E J
92nd 97 Michael PHILP Male 00:07:05 +00:03:31    
93rd 113 Derek SHAW Male 00:07:07 +00:03:33    
94th= 115 Team Sam Team 00:07:13 +00:03:39   J
94th= 104 Kevin FERGUSON Male 00:07:13 +00:03:39    
96th 118 Elizabeth HALL Female 00:07:15 +00:03:41    
97th= 111 Lyndsey SCOTT Female 00:07:21 +00:03:47    
97th= 88 Robbie YATES Male 00:07:21 +00:03:47    
99th 134 Raymond STIRLING Male 00:07:24 +00:03:50    
100th 121 Nicola INNES Female 00:07:51 +00:04:17    
101st 120 Claire VERRI Female 00:08:03 +00:04:29    
102nd 124 Team H Team 00:08:13 +00:04:39   J
103rd 110 Lynsey GRADY Female 00:08:20 +00:04:46    
104th 132 David BARRETT Male 00:08:29 +00:04:55    
105th 114 Adam SMALL Male 00:08:31 +00:04:57    
106th 123 Team Jess Team 00:08:34 +00:05:00   J
107th 128 Claire SWEENEY Female 00:08:51 +00:05:17    
108th 122 Natalia KROTIUK Female 00:08:52 +00:05:18    
109th 119 Triple Trouble Team 00:09:01 +00:05:27   J
110th 126 Trish LEDDY Female 00:09:06 +00:05:32    
111th 84 Alex NICOLSON Male 00:10:18 +00:06:44 E  
112th 35 Charlene BAIRD Female 00:11:24 +00:07:50    
113th 39 Nan MCKNIGHT Female 00:11:54 +00:08:20    
114th 129 Jess COOKE Female 00:12:54 +00:09:20 E  
115th 108 Peter SIVELL Male 00:14:32 +00:10:58