Stage Results for ELTC - North Berwick Triathlon - 13-May-2018 - All - 2_Transition1

...return to index

All - 2_Transition1

Pos No. Name Class Time Behind Local Junior
1st 2 Ding and Dong Team 00:00:30     J
2nd 66 Rocket Speed Team 00:00:31 +00:00:01 E J
3rd= 20 Piggle Paddle Team 00:00:32 +00:00:02   J
3rd= 119 Triple Trouble Team 00:00:32 +00:00:02   J
3rd= 3 Winning Warners Team 00:00:32 +00:00:02   J
6th 10 Flosslak Team 00:00:36 +00:00:06 E J
7th 125 Snoddys Team 00:00:38 +00:00:08   J
8th 93 Burnet Bullets Team 00:00:39 +00:00:09   J
9th 19 Magical Unicorns Team 00:00:44 +00:00:14   J
10th 28 Wonder Woods Team 00:00:45 +00:00:15   J
11th= 115 Team Sam Team 00:00:46 +00:00:16   J
11th= 40 Killer Wales Team 00:00:46 +00:00:16 E J
13th 65 Sievwrights Team 00:00:49 +00:00:19   J
14th 22 John YOUNG Male 00:00:52 +00:00:22    
15th= 116 The Absolute Beginners Team 00:00:53 +00:00:23 E J
15th= 101 Marmion Falcons Team 00:00:53 +00:00:23 E J
15th= 8 Mark GORDON Male 00:00:53 +00:00:23    
18th 123 Team Jess Team 00:00:55 +00:00:25   J
19th 29 Team Green Team 00:00:59 +00:00:29   J
20th 9 Kirsty ODDS Female 00:01:00 +00:00:30    
21st 25 David VEITCH Male 00:01:02 +00:00:32    
22nd= 33 Michael MCKAY Male 00:01:05 +00:00:35    
22nd= 47 Tim MACDONALD Male 00:01:05 +00:00:35    
22nd= 84 Alex NICOLSON Male 00:01:05 +00:00:35 E  
25th 58 Genevieve MCMAHON Female 00:01:09 +00:00:39    
26th 26 Jemma BEATTIE Female 00:01:10 +00:00:40    
27th= 7 Rory THIRD Male 00:01:11 +00:00:41    
27th= 38 Ruth MCKELVIE Female 00:01:11 +00:00:41    
27th= 5 Brendan HOWARD Male 00:01:11 +00:00:41    
30th 75 Lisa MACDONALD Female 00:01:12 +00:00:42    
31st= 109 Team PopStar Team 00:01:14 +00:00:44   J
31st= 124 Team H Team 00:01:14 +00:00:44   J
31st= 106 David WOODS Male 00:01:14 +00:00:44    
34th 53 Kevin STIRLING Male 00:01:15 +00:00:45    
35th 11 Eilidh GOODALL Female 00:01:18 +00:00:48 E  
36th= 36 Julie FLETCHER Female 00:01:21 +00:00:51    
36th= 54 Jonathan MIDGLEY Male 00:01:21 +00:00:51    
38th 52 Kathi KAESEHAGE Female 00:01:24 +00:00:54    
39th= 45 Graham JOHNSTONE Male 00:01:26 +00:00:56    
39th= 134 Raymond STIRLING Male 00:01:26 +00:00:56    
41st 21 Saskia DRIJVER-HEADLEY Female 00:01:27 +00:00:57 E  
42nd 102 Lesley MARSHALL Female 00:01:28 +00:00:58 E  
43rd 83 Jonathan MEASON Male 00:01:31 +00:01:01    
44th 62 Trudy WALLS Female 00:01:34 +00:01:04    
45th 56 Iain MERCER Male 00:01:35 +00:01:05    
46th 77 Faye MORGAN Female 00:01:36 +00:01:06    
47th 78 Linzi MORROW Female 00:01:38 +00:01:08    
48th 51 Zoe LOVELL Female 00:01:39 +00:01:09 E  
49th 23 Allan DUNBAR Male 00:01:42 +00:01:12    
50th= 63 Deborah WARNER Female 00:01:43 +00:01:13    
50th= 67 Susanne FOX Female 00:01:43 +00:01:13    
52nd 104 Kevin FERGUSON Male 00:01:47 +00:01:17    
53rd= 46 Ross LANE Male 00:01:48 +00:01:18    
53rd= 76 Laura MERCER Female 00:01:48 +00:01:18    
55th 91 Sonja MITCHELL Female 00:01:50 +00:01:20    
56th 85 Jonathan ROSS Male 00:01:52 +00:01:22    
57th= 128 Claire SWEENEY Female 00:01:53 +00:01:23    
57th= 81 Andrew INNES Male 00:01:53 +00:01:23    
59th 6 Cian WOODSEND Male 00:01:54 +00:01:24    
60th 87 John WATT Male 00:01:55 +00:01:25    
61st= 69 Roz HEWITSON Female 00:01:57 +00:01:27    
61st= 4 Chris DIXON Male 00:01:57 +00:01:27    
63rd 43 Team Injured Hopefuls Team 00:01:58 +00:01:28    
64th= 86 Michael STALKER Male 00:01:59 +00:01:29    
64th= 89 Mark FRY Male 00:01:59 +00:01:29    
66th 32 Ronnie PETRIE Male 00:02:03 +00:01:33    
67th 16 Harry BOWLES Male 00:02:05 +00:01:35    
68th 34 Liz WOODSEND Female 00:02:06 +00:01:36    
69th 126 Trish LEDDY Female 00:02:08 +00:01:38    
70th= 59 Fiona WINTERS Female 00:02:10 +00:01:40    
70th= 39 Nan MCKNIGHT Female 00:02:10 +00:01:40    
72nd= 113 Derek SHAW Male 00:02:11 +00:01:41    
72nd= 92 Ciara MITCHELL Female 00:02:11 +00:01:41    
72nd= 13 Eve HARLEY Female 00:02:11 +00:01:41 E  
75th 48 Ian ROWLAND Male 00:02:12 +00:01:42    
76th 55 Adam POLNAY Male 00:02:13 +00:01:43    
77th 80 Mark STOTHART Male 00:02:14 +00:01:44    
78th= 103 John IRVINE Male 00:02:16 +00:01:46 E  
78th= 44 Mansel FLETCHER Male 00:02:16 +00:01:46    
80th 94 Eilidh SMITH Female 00:02:17 +00:01:47    
81st 99 Kevin CUMMINGS Male 00:02:18 +00:01:48    
82nd= 131 Andrew BROWN Male 00:02:21 +00:01:51    
82nd= 30 Isabella ARCHIBALD Female 00:02:21 +00:01:51    
84th 35 Charlene BAIRD Female 00:02:23 +00:01:53    
85th 27 Sarah MITCHELL Female 00:02:24 +00:01:54    
86th 50 Claudia WELLWOOD Female 00:02:26 +00:01:56 E  
87th= 41 Edgar CRASSIER Male 00:02:28 +00:01:58    
87th= 121 Nicola INNES Female 00:02:28 +00:01:58    
89th 24 Iain KIRKPATRICK Male 00:02:29 +00:01:59    
90th 70 Emma ALLAN-BROWN Female 00:02:32 +00:02:02    
91st 114 Adam SMALL Male 00:02:33 +00:02:03    
92nd 68 Heulwen HARDIE Female 00:02:39 +00:02:09    
93rd 108 Peter SIVELL Male 00:02:40 +00:02:10    
94th 110 Lynsey GRADY Female 00:02:43 +00:02:13    
95th 57 Jenny BOYLE Female 00:02:48 +00:02:18    
96th 122 Natalia KROTIUK Female 00:02:56 +00:02:26    
97th 90 Claire MACKENZIE Female 00:02:58 +00:02:28 E  
98th 14 Catriona KYLE Female 00:02:59 +00:02:29    
99th 98 Nick MCLEOD Male 00:03:04 +00:02:34    
100th 74 Chloe FLETCHER Female 00:03:06 +00:02:36    
101st 60 Justyna KONEWKA Female 00:03:10 +00:02:40    
102nd 107 George HOPE Male 00:03:11 +00:02:41    
103rd 88 Robbie YATES Male 00:03:14 +00:02:44    
104th 118 Elizabeth HALL Female 00:03:19 +00:02:49    
105th 97 Michael PHILP Male 00:03:25 +00:02:55    
106th 18 Joanne HENDRY Female 00:03:27 +00:02:57    
107th 120 Claire VERRI Female 00:04:05 +00:03:35    
108th 96 Graham PROBERT Male 00:04:18 +00:03:48 E  
109th 15 Rose PROUDLER Female 00:04:30 +00:04:00    
110th 12 Aleksandra GAJDEL Female 00:04:34 +00:04:04    
111th 132 David BARRETT Male 00:05:29 +00:04:59    
112th 129 Jess COOKE Female 00:06:46 +00:06:16 E  
113th 111 Lyndsey SCOTT Female 00:07:00 +00:06:30    
114th 71 Fee ANDREWS Female 00:27:24 +00:26:54 E  
115th 73 Carol COOKE Female 00:27:26 +00:26:56 E