Stage Results for ELTC - North Berwick Triathlon - 13-May-2018 - All - 3_Cycle

...return to index

All - 3_Cycle

Pos No. Name Class Time Behind Local Junior
1st 66 Rocket Speed Team 00:15:06   E J
2nd 3 Winning Warners Team 00:15:53 +00:00:47   J
3rd 2 Ding and Dong Team 00:16:15 +00:01:09   J
4th 22 John YOUNG Male 00:16:31 +00:01:25    
5th 19 Magical Unicorns Team 00:17:31 +00:02:25   J
6th 93 Burnet Bullets Team 00:17:58 +00:02:52   J
7th 104 Kevin FERGUSON Male 00:18:01 +00:02:55    
8th 47 Tim MACDONALD Male 00:18:02 +00:02:56    
9th 109 Team PopStar Team 00:18:07 +00:03:01   J
10th 86 Michael STALKER Male 00:18:17 +00:03:11    
11th 83 Jonathan MEASON Male 00:18:20 +00:03:14    
12th 103 John IRVINE Male 00:18:23 +00:03:17 E  
13th 33 Michael MCKAY Male 00:18:27 +00:03:21    
14th 106 David WOODS Male 00:18:31 +00:03:25    
15th 75 Lisa MACDONALD Female 00:18:54 +00:03:48    
16th 40 Killer Wales Team 00:19:00 +00:03:54 E J
17th 99 Kevin CUMMINGS Male 00:19:02 +00:03:56    
18th 58 Genevieve MCMAHON Female 00:19:12 +00:04:06    
19th 5 Brendan HOWARD Male 00:19:16 +00:04:10    
20th 1 Lachlan THOMSON Male 00:19:21 +00:04:15    
21st 20 Piggle Paddle Team 00:19:25 +00:04:19   J
22nd 81 Andrew INNES Male 00:19:35 +00:04:29    
23rd 29 Team Green Team 00:19:42 +00:04:36   J
24th 23 Allan DUNBAR Male 00:19:45 +00:04:39    
25th 25 David VEITCH Male 00:19:46 +00:04:40    
26th 57 Jenny BOYLE Female 00:19:47 +00:04:41    
27th 48 Ian ROWLAND Male 00:19:52 +00:04:46    
28th 32 Ronnie PETRIE Male 00:19:55 +00:04:49    
29th= 7 Rory THIRD Male 00:20:01 +00:04:55    
29th= 115 Team Sam Team 00:20:01 +00:04:55   J
31st 44 Mansel FLETCHER Male 00:20:05 +00:04:59    
32nd 10 Flosslak Team 00:20:09 +00:05:03 E J
33rd 124 Team H Team 00:20:12 +00:05:06   J
34th 26 Jemma BEATTIE Female 00:20:14 +00:05:08    
35th 101 Marmion Falcons Team 00:20:33 +00:05:27 E J
36th 125 Snoddys Team 00:20:34 +00:05:28   J
37th 24 Iain KIRKPATRICK Male 00:20:38 +00:05:32    
38th 46 Ross LANE Male 00:20:42 +00:05:36    
39th 87 John WATT Male 00:20:50 +00:05:44    
40th 9 Kirsty ODDS Female 00:20:51 +00:05:45    
41st 52 Kathi KAESEHAGE Female 00:20:53 +00:05:47    
42nd= 38 Ruth MCKELVIE Female 00:20:54 +00:05:48    
42nd= 14 Catriona KYLE Female 00:20:54 +00:05:48    
44th= 80 Mark STOTHART Male 00:20:56 +00:05:50    
44th= 55 Adam POLNAY Male 00:20:56 +00:05:50    
46th 63 Deborah WARNER Female 00:21:08 +00:06:02    
47th 36 Julie FLETCHER Female 00:21:09 +00:06:03    
48th 85 Jonathan ROSS Male 00:21:13 +00:06:07    
49th 65 Sievwrights Team 00:21:20 +00:06:14   J
50th 102 Lesley MARSHALL Female 00:21:26 +00:06:20 E  
51st 108 Peter SIVELL Male 00:21:30 +00:06:24    
52nd 34 Liz WOODSEND Female 00:21:50 +00:06:44    
53rd 134 Raymond STIRLING Male 00:21:57 +00:06:51    
54th 28 Wonder Woods Team 00:22:01 +00:06:55   J
55th 97 Michael PHILP Male 00:22:30 +00:07:24    
56th 21 Saskia DRIJVER-HEADLEY Female 00:22:32 +00:07:26 E  
57th 43 Team Injured Hopefuls Team 00:22:33 +00:07:27    
58th 41 Edgar CRASSIER Male 00:22:34 +00:07:28    
59th 69 Roz HEWITSON Female 00:23:00 +00:07:54    
60th 62 Trudy WALLS Female 00:23:01 +00:07:55    
61st= 90 Claire MACKENZIE Female 00:23:07 +00:08:01 E  
61st= 53 Kevin STIRLING Male 00:23:07 +00:08:01    
63rd 60 Justyna KONEWKA Female 00:23:11 +00:08:05    
64th 51 Zoe LOVELL Female 00:23:15 +00:08:09 E  
65th 88 Robbie YATES Male 00:23:20 +00:08:14    
66th= 16 Harry BOWLES Male 00:23:21 +00:08:15    
66th= 121 Nicola INNES Female 00:23:21 +00:08:15    
68th 84 Alex NICOLSON Male 00:23:24 +00:08:18 E  
69th 96 Graham PROBERT Male 00:23:32 +00:08:26 E  
70th 98 Nick MCLEOD Male 00:23:35 +00:08:29    
71st 56 Iain MERCER Male 00:23:50 +00:08:44    
72nd 78 Linzi MORROW Female 00:23:53 +00:08:47    
73rd 76 Laura MERCER Female 00:23:54 +00:08:48    
74th 91 Sonja MITCHELL Female 00:23:55 +00:08:49    
75th 11 Eilidh GOODALL Female 00:23:59 +00:08:53 E  
76th 54 Jonathan MIDGLEY Male 00:24:03 +00:08:57    
77th 59 Fiona WINTERS Female 00:24:08 +00:09:02    
78th 126 Trish LEDDY Female 00:24:19 +00:09:13    
79th= 94 Eilidh SMITH Female 00:24:23 +00:09:17    
79th= 77 Faye MORGAN Female 00:24:23 +00:09:17    
81st 107 George HOPE Male 00:24:25 +00:09:19    
82nd 89 Mark FRY Male 00:24:32 +00:09:26    
83rd 118 Elizabeth HALL Female 00:24:48 +00:09:42    
84th= 116 The Absolute Beginners Team 00:24:56 +00:09:50 E J
84th= 114 Adam SMALL Male 00:24:56 +00:09:50    
86th 12 Aleksandra GAJDEL Female 00:25:20 +00:10:14    
87th 70 Emma ALLAN-BROWN Female 00:25:25 +00:10:19    
88th 119 Triple Trouble Team 00:25:35 +00:10:29   J
89th= 35 Charlene BAIRD Female 00:25:39 +00:10:33    
89th= 8 Mark GORDON Male 00:25:39 +00:10:33    
91st 30 Isabella ARCHIBALD Female 00:25:42 +00:10:36    
92nd 74 Chloe FLETCHER Female 00:25:45 +00:10:39    
93rd 128 Claire SWEENEY Female 00:25:50 +00:10:44    
94th 50 Claudia WELLWOOD Female 00:25:58 +00:10:52 E  
95th 92 Ciara MITCHELL Female 00:26:20 +00:11:14    
96th 113 Derek SHAW Male 00:26:26 +00:11:20    
97th= 120 Claire VERRI Female 00:26:36 +00:11:30    
97th= 110 Lynsey GRADY Female 00:26:36 +00:11:30    
99th= 68 Heulwen HARDIE Female 00:26:40 +00:11:34    
99th= 111 Lyndsey SCOTT Female 00:26:40 +00:11:34    
101st 131 Andrew BROWN Male 00:26:42 +00:11:36    
102nd 6 Cian WOODSEND Male 00:26:51 +00:11:45    
103rd 13 Eve HARLEY Female 00:27:22 +00:12:16 E  
104th 27 Sarah MITCHELL Female 00:28:25 +00:13:19    
105th 132 David BARRETT Male 00:28:27 +00:13:21    
106th 4 Chris DIXON Male 00:28:31 +00:13:25    
107th 123 Team Jess Team 00:28:37 +00:13:31   J
108th 45 Graham JOHNSTONE Male 00:28:40 +00:13:34    
109th 67 Susanne FOX Female 00:28:52 +00:13:46    
110th 15 Rose PROUDLER Female 00:29:12 +00:14:06    
111th 18 Joanne HENDRY Female 00:29:14 +00:14:08    
112th 39 Nan MCKNIGHT Female 00:29:25 +00:14:19    
113th 122 Natalia KROTIUK Female 00:32:27 +00:17:21    
114th 73 Carol COOKE Female 00:46:52 +00:31:46 E  
115th 71 Fee ANDREWS Female 00:46:53 +00:31:47 E  
116th 129 Jess COOKE Female 00:46:55 +00:31:49 E