Stage Results for ELTC - North Berwick Triathlon - 13-May-2018 - All - 4_Transition2

...return to index

All - 4_Transition2

Pos No. Name Class Time Behind Local Junior
1st 48 Ian ROWLAND Male 00:00:26      
2nd 41 Edgar CRASSIER Male 00:00:27 +00:00:01    
3rd= 58 Genevieve MCMAHON Female 00:00:28 +00:00:02    
3rd= 7 Rory THIRD Male 00:00:28 +00:00:02    
3rd= 27 Sarah MITCHELL Female 00:00:28 +00:00:02    
6th= 99 Kevin CUMMINGS Male 00:00:29 +00:00:03    
6th= 38 Ruth MCKELVIE Female 00:00:29 +00:00:03    
6th= 21 Saskia DRIJVER-HEADLEY Female 00:00:29 +00:00:03 E  
9th= 66 Rocket Speed Team 00:00:30 +00:00:04 E J
9th= 36 Julie FLETCHER Female 00:00:30 +00:00:04    
9th= 25 David VEITCH Male 00:00:30 +00:00:04    
9th= 11 Eilidh GOODALL Female 00:00:30 +00:00:04 E  
9th= 55 Adam POLNAY Male 00:00:30 +00:00:04    
14th= 30 Isabella ARCHIBALD Female 00:00:33 +00:00:07    
14th= 51 Zoe LOVELL Female 00:00:33 +00:00:07 E  
14th= 68 Heulwen HARDIE Female 00:00:33 +00:00:07    
14th= 23 Allan DUNBAR Male 00:00:33 +00:00:07    
14th= 13 Eve HARLEY Female 00:00:33 +00:00:07 E  
14th= 10 Flosslak Team 00:00:33 +00:00:07 E J
20th= 103 John IRVINE Male 00:00:34 +00:00:08 E  
20th= 62 Trudy WALLS Female 00:00:34 +00:00:08    
20th= 63 Deborah WARNER Female 00:00:34 +00:00:08    
20th= 4 Chris DIXON Male 00:00:34 +00:00:08    
24th= 54 Jonathan MIDGLEY Male 00:00:35 +00:00:09    
24th= 14 Catriona KYLE Female 00:00:35 +00:00:09    
24th= 33 Michael MCKAY Male 00:00:35 +00:00:09    
27th 107 George HOPE Male 00:00:37 +00:00:11    
28th 40 Killer Wales Team 00:00:40 +00:00:14 E J
29th= 77 Faye MORGAN Female 00:00:41 +00:00:15    
29th= 134 Raymond STIRLING Male 00:00:41 +00:00:15    
29th= 52 Kathi KAESEHAGE Female 00:00:41 +00:00:15    
32nd= 89 Mark FRY Male 00:00:42 +00:00:16    
32nd= 34 Liz WOODSEND Female 00:00:42 +00:00:16    
32nd= 84 Alex NICOLSON Male 00:00:42 +00:00:16 E  
35th= 8 Mark GORDON Male 00:00:43 +00:00:17    
35th= 1 Lachlan THOMSON Male 00:00:43 +00:00:17    
35th= 43 Team Injured Hopefuls Team 00:00:43 +00:00:17    
35th= 110 Lynsey GRADY Female 00:00:43 +00:00:17    
35th= 125 Snoddys Team 00:00:43 +00:00:17   J
35th= 20 Piggle Paddle Team 00:00:43 +00:00:17   J
41st 104 Kevin FERGUSON Male 00:00:44 +00:00:18    
42nd= 12 Aleksandra GAJDEL Female 00:00:45 +00:00:19    
42nd= 108 Peter SIVELL Male 00:00:45 +00:00:19    
42nd= 22 John YOUNG Male 00:00:45 +00:00:19    
42nd= 80 Mark STOTHART Male 00:00:45 +00:00:19    
46th= 116 The Absolute Beginners Team 00:00:46 +00:00:20 E J
46th= 65 Sievwrights Team 00:00:46 +00:00:20   J
48th= 2 Ding and Dong Team 00:00:49 +00:00:23   J
48th= 59 Fiona WINTERS Female 00:00:49 +00:00:23    
48th= 119 Triple Trouble Team 00:00:49 +00:00:23   J
48th= 109 Team PopStar Team 00:00:49 +00:00:23   J
52nd= 75 Lisa MACDONALD Female 00:00:50 +00:00:24    
52nd= 114 Adam SMALL Male 00:00:50 +00:00:24    
52nd= 87 John WATT Male 00:00:50 +00:00:24    
52nd= 76 Laura MERCER Female 00:00:50 +00:00:24    
56th= 69 Roz HEWITSON Female 00:00:51 +00:00:25    
56th= 101 Marmion Falcons Team 00:00:51 +00:00:25 E J
58th= 67 Susanne FOX Female 00:00:52 +00:00:26    
58th= 5 Brendan HOWARD Male 00:00:52 +00:00:26    
60th= 93 Burnet Bullets Team 00:00:54 +00:00:28   J
60th= 70 Emma ALLAN-BROWN Female 00:00:54 +00:00:28    
60th= 56 Iain MERCER Male 00:00:54 +00:00:28    
63rd= 123 Team Jess Team 00:00:55 +00:00:29   J
63rd= 47 Tim MACDONALD Male 00:00:55 +00:00:29    
63rd= 98 Nick MCLEOD Male 00:00:55 +00:00:29    
66th= 39 Nan MCKNIGHT Female 00:00:56 +00:00:30    
66th= 6 Cian WOODSEND Male 00:00:56 +00:00:30    
68th= 50 Claudia WELLWOOD Female 00:00:57 +00:00:31 E  
68th= 131 Andrew BROWN Male 00:00:57 +00:00:31    
70th= 9 Kirsty ODDS Female 00:00:58 +00:00:32    
70th= 92 Ciara MITCHELL Female 00:00:58 +00:00:32    
72nd= 45 Graham JOHNSTONE Male 00:00:59 +00:00:33    
72nd= 15 Rose PROUDLER Female 00:00:59 +00:00:33    
74th 18 Joanne HENDRY Female 00:01:00 +00:00:34    
75th= 19 Magical Unicorns Team 00:01:01 +00:00:35   J
75th= 91 Sonja MITCHELL Female 00:01:01 +00:00:35    
75th= 16 Harry BOWLES Male 00:01:01 +00:00:35    
78th= 126 Trish LEDDY Female 00:01:02 +00:00:36    
78th= 115 Team Sam Team 00:01:02 +00:00:36   J
80th 128 Claire SWEENEY Female 00:01:03 +00:00:37    
81st= 132 David BARRETT Male 00:01:05 +00:00:39    
81st= 122 Natalia KROTIUK Female 00:01:05 +00:00:39    
83rd 121 Nicola INNES Female 00:01:06 +00:00:40    
84th 78 Linzi MORROW Female 00:01:07 +00:00:41    
85th 46 Ross LANE Male 00:01:08 +00:00:42    
86th= 111 Lyndsey SCOTT Female 00:01:09 +00:00:43    
86th= 97 Michael PHILP Male 00:01:09 +00:00:43    
88th 120 Claire VERRI Female 00:01:10 +00:00:44    
89th 81 Andrew INNES Male 00:01:11 +00:00:45    
90th 60 Justyna KONEWKA Female 00:01:13 +00:00:47    
91st 74 Chloe FLETCHER Female 00:01:17 +00:00:51    
92nd= 26 Jemma BEATTIE Female 00:01:18 +00:00:52    
92nd= 28 Wonder Woods Team 00:01:18 +00:00:52   J
94th 102 Lesley MARSHALL Female 00:01:19 +00:00:53 E  
95th 73 Carol COOKE Female 00:01:23 +00:00:57 E  
96th 129 Jess COOKE Female 00:01:24 +00:00:58 E  
97th 24 Iain KIRKPATRICK Male 00:01:26 +00:01:00    
98th 71 Fee ANDREWS Female 00:01:27 +00:01:01 E  
99th 32 Ronnie PETRIE Male 00:01:30 +00:01:04    
100th 85 Jonathan ROSS Male 00:01:32 +00:01:06    
101st 88 Robbie YATES Male 00:01:33 +00:01:07    
102nd= 57 Jenny BOYLE Female 00:01:37 +00:01:11    
102nd= 35 Charlene BAIRD Female 00:01:37 +00:01:11    
102nd= 44 Mansel FLETCHER Male 00:01:37 +00:01:11    
105th 94 Eilidh SMITH Female 00:01:39 +00:01:13    
106th 118 Elizabeth HALL Female 00:01:41 +00:01:15    
107th 96 Graham PROBERT Male 00:01:42 +00:01:16 E  
108th 83 Jonathan MEASON Male 00:01:44 +00:01:18    
109th 86 Michael STALKER Male 00:01:45 +00:01:19    
110th= 53 Kevin STIRLING Male 00:01:51 +00:01:25    
110th= 29 Team Green Team 00:01:51 +00:01:25   J
112th 106 David WOODS Male 00:01:57 +00:01:31    
113th 124 Team H Team 00:02:01 +00:01:35   J
114th 90 Claire MACKENZIE Female 00:02:20 +00:01:54 E  
115th 113 Derek SHAW Male 00:02:51 +00:02:25