Results for Urban - Edinburgh City - 25 Jan 2020 - 6

...return to index

6 - Results

2.075km 45m

Pos No. Name Club Country Age Class Class Time Behind
1st 328 James Hammond FVO
GBR
M14 Junior Men 16- 12:59  
2nd 378 Sam Griffin GRAMP
GBR
M16 Junior Men 16- 13:21 +0:22
n/c 910 Alasdair Pedley EUOC
GBR
M21 Course 6 Open 13:38  
3rd 250 Al Mccartney CLYDE
GBR
M16 Junior Men 16- 14:29 +1:30
4th 455 Ewan Musgrave MAROC
GBR
M16 Junior Men 16- 14:45 +1:46
5th 108 Oscar Shepherd INVOC
GBR
M16 Junior Men 16- 14:50 +1:51
6th 549 Isobel Howard MOR
GBR
W16 Junior Women 16- 15:28 +2:29
7th 70 Dominic Wathey MDOC
GBR
M16 Junior Men 16- 15:42 +2:43
8th 362 Jonas Newey MAROC
GBR
M16 Junior Men 16- 15:50 +2:51
9th 275 Emma Crawford WCOC
GBR
W16 Junior Women 16- 16:14 +3:15
10th 44 Maja Robertson ESOC
GBR
W14 Junior Women 16- 16:21 +3:22
11th 650 Wilfrid Teasdale WCOC
GBR
M16 Junior Men 16- 16:23 +3:24
12th 78 Daisy Rennie WCOC
GBR
W14 Junior Women 16- 16:28 +3:29
13th 323 Laurence Ward INT
GBR
M14 Junior Men 16- 16:29 +3:30
14th 299 Thomas Rawle BL
GBR
M16 Junior Men 16- 16:44 +3:45
15th 630 James Hartman INT
GBR
M16 Junior Men 16- 17:26 +4:27
16th 472 Joel Atkinson ELO
GBR
M14 Junior Men 16- 17:34 +4:35
17th 226 Herbie Ashworth WCOC
GBR
M16 Junior Men 16- 18:22 +5:23
18th 165 Isabel Sunley WCOC
GBR
W16 Junior Women 16- 18:48 +5:49
19th 544 Connor Lupton ESOC
GBR
M14 Junior Men 16- 19:03 +6:04
20th 396 Ellie Darlow RR
GBR
W14 Junior Women 16- 19:05 +6:06
21st 433 Thomas Ross INT
GBR
M16 Junior Men 16- 19:24 +6:25
22nd 128 Fiona Eades INT
GBR
W16 Junior Women 16- 19:27 +6:28
23rd 699 Angus Thom SOLWAY
GBR
M16 Junior Men 16- 20:19 +7:20
24th 117 Kate McLuckie MOR
GBR
W14 Junior Women 16- 20:24 +7:25
25th 312 Hannah Mather LOG
GBR
W14 Junior Women 16- 20:49 +7:50
26th 580 Iris MacMillan ECKO
GBR
W16 Junior Women 16- 21:01 +8:02
27th 227 Myrtle Ashworth WCOC
GBR
W14 Junior Women 16- 21:10 +8:11
28th 39 Paulina Dargacz Harpagan OC
POL
W14 Junior Women 16- 21:58 +8:59
29th 293 George Martin CLOK
GBR
M16 Junior Men 16- 21:59 +9:00
30th 368 Benji Edmondson ELO
GBR
M16 Junior Men 16- 22:01 +9:02
31st 607 Yolanda Hampshire Wright NN
GBR
W14 Junior Women 16- 22:28 +9:29
32nd 591 Jamie Connor FVO
GBR
M14 Junior Men 16- 23:10 +10:11
33rd 59 Jonas Veljacik Oddil OB Kotlarka
CZE
M12 Junior Men 16- 23:39 +10:40
34th 19 Ffion Norris ERYRI
GBR
W18 Course 6 Open 24:48 +11:49
35th 1033 Paul Rayner IND
SCO
M35 Course 6 Open 25:30 +12:31
n/c 1019 Robyn Lupton ESOC
GBR
W10 Junior Women 16- 26:16  
36th 281 Kirsten Robertson CLYDE
GBR
W16 Junior Women 16- 26:49 +13:50
37th 561 Morven Farquharson GRAMP
GBR
W16 Junior Women 16- 27:01 +14:02
38th 89 Fergus Kenyon MOR
GBR
M14 Junior Men 16- 27:26 +14:27
39th 190 Isaac Hunter WCOC
GBR
M14 Junior Men 16- 29:42 +16:43
40th 659 Edward Murphy DEE
GBR
M10 Junior Men 16- 30:12 +17:13
41st 1021 Louis Balcany IND
SCO
M12 Junior Men 16- 30:13 +17:14
42nd 700 Morven Thom SOLWAY
GBR
W14 Junior Women 16- 30:53 +17:54
43rd 363 Yann Newey MAROC
GBR
M14 Junior Men 16- 33:24 +20:25
44th 528 Kirsty Flint FVO
GBR
W14 Junior Women 16- 35:56 +22:57
45th 394 Kate Crane Ind
GBR
W21 Course 6 Open 48:36 +35:37
  560 Kirsty Farquharson GRAMP
GBR
W16 Junior Women 16- m8  
  932 Neil Mcintyre EUOC
GBR
M20 Course 6 Open rtd